ARCHIWUM AKTUALNOŚCI z roku szkolnego 2012/13            


„Klaso, klaso rozstania nadszedł już czas, szkoło, szkoło na zawsze złączyłaś nas…”
    W naszej szkole jest tradycją, że to klasa szósta przygotowuje program, którym żegna „mury” szkoły. Tak było i dzisiaj. Zanim jednak pochwalili się talentami, głos zabrała pani Dyrektor, która powitała gości: pana wójta - Artura Beniowskiego, panią Krystynę Norymberczyk – prezes KGW w Janowicach, radnych, panów Jerzego Borutkę i Stanisława Nycza, wiceprezesa - naczelnika OSP w Janowicach-Krzysztofa Wróbla, przewodniczącego Rady Rodziców ZSP Janowice- pana Jacka Sawkiewicza. Następnie odśpiewano hymn i nastąpiła część artystyczna.

„Raj, którego bardzo pragniesz tak jak ja
Ta szkoła to raj,
dalej, dalej proszę leć,
proszę gnaj!”

Program szóstoklasistów był podziękowaniem dla Wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że będą mogli o sobie powiedzieć, że są absolwentami naszej szkoły.

Program przygotowała, wg własnego pomysłu, Jolanta Kuczyńska (wychowawczyni klasy). Każdy uczeń miał możliwość zaprezentowania swojego talentu. Całość opowiadała o życiu szkolno-domowym zwykłego ucznia w ciągu roku szkolnego. Wykorzystane zostały w nim popularne piosenki, których parafrazy dokonała pani polonistka przy pełnej aprobacie swych wychowanków.
Połowę klasy stanowią uczniowie należący do koła teatralno-dziennikarskiego, dzięki czemu reżyser mógł liczyć na twórczą współpracę. Na instrumentach przygrywali kolegom i koleżankom: Wojciech Sawkiewicz (saksofon, skrzypce, klarnet, akordeon) oraz Izabela Pękala i Natalia Gierczyk (gitary).
Uczniowie sami wybrali z pośród siebie bohaterów „scenek” i cały czas wzajemnie się wspierali, co było widoczne.
Pomysł, by program oparty został głównie na wyśpiewaniu historii (ograniczeniu do minimum partii mówionych), okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż zespół jest bardzo zgraną i lubianą klasą i wszyscy obawiali się, zbyt dużego wzruszenia uwieńczonego ogólnym płaczem z powodu opuszczenia naszej szkoły i pożegnania z nauczycielami, a jak wiadomo, gdy się śpiewa, to się nie płacze! Udało nam się tego uniknąć, bo przecież nic się nie kończy, a wszystko zaczyna, bo „pożegnania to nie dla nas, wkrótce znów spotkamy się!”, jak to zostało wyśpiewane.
Po części artystycznej nastąpiło rozdanie świadectw z wyróżnieniem. Najwięcej braw otrzymał Wojciech Sawkiewicz, który uzyskał średnią ocen 6,0, ale po dzisiejszym występie – grał na czterech różnych instrumentach, nikt nie miał wątpliwości, że jest wyjątkowo zdolnym uczniem.
Książkowe nagrody za pracę na rzecz szkoły i dzielenie się talentami otrzymali wszyscy szóstoklasiści, czyli cała dwudziestka.
Następnie pani Dyrektor wręczyła list gratulacyjny pani Jolancie Kuczyńskiej z okazji zdobycia przez jej ucznia Wojciecha Sawkiewicza tytułu Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii >>>

Po tej uroczystej chwili na środek sali wszedł pan Jacek Sawkiewicz i wręczył kwiaty pani dyrektor – Urszuli Kal, wyrażając podziękowanie za cały rok pracy.
Nagrody otrzymali jeszcze uczniowie , którzy zdobyli 1,2,3 miejsce w ogólnopolskim konkursie strażackim (Bartłomiej Mynarski, Wojciech Sawkiewicz i Marta Dyrdoń), a wręczył je pan Krzysztof Wróbel - naczelnik i wiceprezes OSP w Janowicach.
Na koniec głos zabrał pan Wójt – Artur Beniowski, który docenił trud uczniów janowickiej szkoły, pogratulował wysokich wyników uczniom, rodzicom i nauczycielom.
Zanim opuszczono salę gimnastyczną, pani Monika Krężelok poinformowała uczniów, że jak co roku będą odbywać się w szkole społecznie przez nią prowadzone zajęcia sportowe.
Przypomniane zostały także zasady bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

/Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia z uroczystości zakończenia roku szkolnego>>>


Uroczysty apel, wręczenie nagród, dyplomów za pracę na rzecz szkoły 

    Tradycją naszej szkoły stał się uroczysty apel w przeddzień zakończenia roku szkolnego, który w tym roku odbył się 27 czerwca. Wraz z zaproszonymi Gośćmi zebraliśmy się na sali gimnastycznej.

    

Okazją do spotkania w tak licznym gronie była chęć podziękowania wszystkim tym, którzy w mijającym roku szkolnym wspierali i pomagali naszej placówce. Rodzice wspierający nas przez cały rok zostali uhonorowani tytułem „Wspaniały Rodzic” a sponsorzy - „Przyjaciel Szkoły”. Na początku uczniowie klasy VI Wojciech Sawkiewicz i Klaudia Rąba przedstawili prezentację przygotowaną przez Panią Dyrektor podsumowującą miniony rok szkolny. Nauczyciele rozdali dyplomy laureatom konkursów, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, Spółdzielni Uczniowskiej, kołach zainteresowań, a także za wzorową opiekę nad szkolnym akwarium (Karina Stopka, Natalia Murawska, Natalia Wójtowicz, Klaudia Rąba) oraz systematyczne oszczędzanie, klasowy konkurs czystości, w którym zwyciężyły klasy I i VI.

   

Oficjalna część spotkania była przeplatana żywiołowymi tańcami uczniów przygotowanymi pod kierunkiem pani Moniki Krężelok. Bardzo serdecznie dziękujemy i głęboko wierzymy, że okazywana nam przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dzieci w kolejnych latach.

/Magdalena Nycz/

Wręczenie nagród za pracę w kole teatralno-dziennikarskim

 

Wręczenie dyplomów uczniom pracującym w programie "Elementarz Korczaka"

 

Wręczenie nagród i dyplomów za wybitne osiągnięcia w sporcie i reprezentowanie szkoły na arenie sportowej oraz aktywny udział w kole tanecznym

 

Wręczenie nagród za wzorową opiekę nad szkolnym akwarium

 

Wręczenie nagród dla laureatów Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus z matematyki

 

Uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w Szkolnym Konkursie Systematycznego Oszczędzania. Oto wyróżnieni w tym roku uczniowie, którzy najsystematyczniej wpłacali swoje oszczędności na książeczki SKO: I miejsce - Aleksandra Gołuszek, II miejsce - Bartosz Michulec, III miejsce - Oliver Wróbel, IV miejsce - Natalia Ewa Mynarska, V miejsce - Kacper Kubica

 

Nagrody za czytelnictwo

 

Nagrody za pracę na rzecz Spółdzielni Uczniowskiej


 

Wręczenie butonów "Wspaniali Rodzice"

 

Wręczenie sponsorom butonów "Przyjaciel Szkoły"

i podziękowanie w imieniu wszystkich sponsorów pana Eugeniusza Niemczyka 

 

Podziękowanie i wręczenie butonów rodzicom gimnazjalistów Damiana Kopaczki i Patryka Dyrdoń za pracę w czasie VIII Janowickiego Rajdu Rowerowego

 

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii>>>


Wybory Miss i Mistera 2013 w naszej szkole!
26 czerwca odbyły się wybory na najpiękniejszą i najpiękniejszego ucznia SP w Janowicach. Zgłosiło się wielu chętnych, którzy mieli zaprezentować się w trzech strojach: szkolnym, sportowym i wizytowym. Ponadto prowadzące - Klaudia Rąba i Natalia Murawska zadbały o to, aby jak najlepiej poznać uczestników i przygotowały jeszcze dodatkowe konkurencje. W kategorii klas młodszych (I-II) było to kręcenie hula-hop na czas dziewczynki i przysiady dla chłopców oraz prezentowanie się w tańcu. Natomiast w kategorii klas starszych (III-VI) dodatkowo należało zaprezentować się improwizując do wybranego utworu muzycznego. Nasi kandydaci byli wspaniali, a kiedy na scenie pojawili się najstarsi chłopcy -Wojtek Sawkiewicz, Patryk Zdrowak i Mateusz Binda widownia wprost oszalała! Jury miało jak w każdym konkursie bardzo trudne zadanie. Tym razem zasiedli w nim przewodniczący klas IV-VI: Dawid Głombek, Michał Maj i Magdalena Buczek oraz reprezentanci SU- Justyna Chromik i Łukasz Rąba. Po podliczeniu głosów ogłoszono wynik, a brzmiał on następująco:

w kategorii klas młodszych
Miss 2013 Aleksandra Mędrala
Mister 2013 Krystian Matura
W kategorii klas starszych
Miss 2013 Katarzyna Stanclik
Mister 2013 Wojciech Sawkiewicz.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

/Opiekun SU - Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia z wyborów Miss i Mistera 2013>>>


Dać komuś trochę radości...

Uczeń klasy I Oliver Wróbel wraz z wolontariuszami akcji "Marzycielska Poczta" przygotował przepiękne ilustracje do napisanej specjalnie dla jego rówieśnika bajki. Celem akcji jest sprawienie radości chorym, często pozbawionym kontaktu z rówieśnikami dzieciom. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat uczą się empatii oraz wspierają wolontariat dzięki któremu nasz świat staje się lepszy.

/Ewelina Olejak/


Szóstoklasiści poznawali swoje przyszłe gimnazjum

25 czerwca szóstoklasiści gościli w Gimnazjum w Bestwinie. Uczennice klasy trzeciej oprowadziły ich po szkole, pokazały wszystkie sale i pracownie. Uczniowie z Janowic mieli możliwość wysłuchania lekcji prowadzonej przez swoich starszych kolegów.
Janowiczanie zostali miło przyjęci i sami pozostawili po sobie miłe wspomnienia. Trochę przerażeni tym, co będzie, ale jednak pełni wiary, postanowili wrócić tu po wakacjach. Obiecali dbać o dobre imię janowickiej szkoły i pokazać się z jak najlepszej strony.

/Jolanta Kuczyńska/


Wycieczka klas I i II do kopalni soli w Bochni
W dniu 24 czerwca uczniowie klas I i II wybrali się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Co prawda pogoda nie była sprzyjająca, ale na szczęście wycieczka odbywała się pod ziemią więc nie miała ona wpływu na jej przebieg. Już sam przejazd autokarem, który trwał ponad dwie godziny dla niektórych był duża atrakcją i umocnił więzi międzyklasowe. Na miejscu uczniowie zjechali małymi grupkami pod czujnym okiem opiekunów windami w głąb kopalni. Następnie przejechali część trasy podziemną kolejką z szybu Campi. Dalszy ciąg trasy odbywał się pieszo w kierunku szybu Sutoris. Po drodze uczniowie zostali pochwyceni przez tunel czasowy i trafili aż do roku 1248, w którym to miało początek założenie kopalni w Bochni. Dzieci poznały przy tym nazwiska znanych władców i książąt żyjących w tamtych czasach jak Święta Kinga czy książę Bolesław. Dowiedzieli się jak zdobywano wiedzę o wydobywaniu soli spod ziemi od zakonników z Francji oraz jak na początku przy wydobywaniu soli pracowali polscy zakonnicy - cystersi. Poznali również pochodzenie samej soli, która odłożyła się pod ziemią w skutek pozostałości po znajdującym się tam w przeszłości oceanie. Przy okazji zrozumieli również pojęcia słono za coś zapłacić, związanego z tym jak drogocenna była dawniej sól i tym, że była ona środkiem płatniczym oraz pojęcie pracy w kieracie, czyli bardzo ciężkiej pracy. Niektórych zaskoczyła wiedza na temat pracy koni w kopalni. Przy pomocy prostego działania na dodawanie nikt z uczestników na pewno nie zapomni daty powstania kopalni tj. 1248 rok. a każdy zapamięta postacie, które dzięki nowoczesnej technice mogły porozmawiać z dziećmi tak jak przybysze z Włoch. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe woreczki z solą jak również zakupili pamiątki z wycieczki dla swoich najbliższych. Na pewno wielu z nich ucieszy się z kąpieli w leczniczej soli z dodatkiem uspokajających ziół.

/Ewelina Olejak/

Zdjęcia oglądaj jako pokaz slajdów>>>


Prymus roku szkolnego 2012/2013

    Czy warto być dobrym uczniem? Chyba każdy potrafi na to pytanie odpowiedzieć. Przecież tak naprawdę uczymy się dla siebie, nie dla nagród czy prestiżu. Jednak jeśli takie są, należy się tylko z tego cieszyć, bo są one zachętą do dalszej sumienności i pracy nad sobą.

Uczniowie ze 100 % frekwencją
Klasa II: Dominik Stanclik, Angelika Mynarska
Klasa III: Emilia Drzewucka, Jakub Stolarzewicz
Klasa IV: Karolina Pyka
Klasa V: Bartłomiej Mynarski
Klasa VI: Marta Dyrdoń

Uczniowie ze średnią powyżej 4,75
Klasa IV
Klasa Karolina 5,55
Popielarczyk Martyna 5,45
Bogusz Julia 5,36
Krzyżowska Maria 5,36
Szczypka Oliwia 5,36
Tomala Tymoteusz 5,36
Rąba Łukasz 5,27
Tlaga Tomasz 5,18
Adamaszek Sabina 5,00
Pyka Karolina 5,00
Kopaczka Damian 4,91
Klasa V
Krężelok Kacper 5,50
Ajchler Bartłomiej 5,20
Kampczyk Tomasz 5,20
Chromik Justyna 5,10
Pieczka Natalia 5,00
Maj Michał 4,90
Mynarski Bartłomiej 4,90
Klasa VI
Sawkiewicz Wojciech 6,00
Krężelok Tomasz 5,64
Rąba Klaudia 5,64
Stolarzewicz Jan 5,18
Pękala Izabela 5,00
Buczek Magdalena 4,91
Murawska Natalia 4,91
Dyrdoń Marta 4,82
Gleindek Daria 4,82


VIII Janowicki Rajd Rowerowy

    22 czerwca miał miejsce VIII Janowicki Rodzinny Rajd Rowerowy wraz z Piknikiem Rodzinnym. Organizatorem rajdu była pani dyrektor ZSP w Janowicach Urszula Kal, Rada Rodziców przy ZSP oraz CKSiR w Bestwinie.
    W rajdzie wzięło udział około 240 rowerzystów. Pogoda dopisała podobnie jak humory. W tym roku trasa liczyła 15.1 km. Rowerzyści określili ją jako łatwą i przyjemną. Imprezę poprowadziła już ósmy raz polonistka ZSP w Janowicach – Jolanta Kuczyńska, a rajd otworzył pan wójt Artur Beniowski. Z pośród zaproszonych gości na rajd przybyli także radni Gminy Bestwina: Jan Stanclik, Jerzy Borutka, Stanisław Nycz, Jerzy Zużałek oraz radny powiatowy Bogusław Stolarczyk i przedstawicielka Starostwa Powiatowego pani Renata Franasik.

   

Wszyscy rowerzyści po przybyciu na metę mieli możliwość skosztowania przepysznej grochówki, kiełbasek grillowych, frytek i innych specjałów naszej janowickiej kuchni.
Następnie zostały rozdane dyplomy dla najstarszego rowerzysty, najmłodszego samodzielnie jadącego – Martynki Jordanek, najmłodszego jadącego w koszyku – Ani Wróbel, najliczniejszej reprezentacji szkolnej z ZSP Kaniów oraz najliczniejszej reprezentacji rodziny Marklów i Ochmanów.
Przy okazji rozdawania dyplomów zostało odśpiewane 200 lat dla najstarszego uczestnika rajdu pana Franciszka Ślosarczyka.
    Kolejną atrakcją były występy przedszkolaków, chóru Po-Tworek, kółka tanecznego i szkolnego kabaretu. Uczniów przygotowały panie nauczycielki: Renata Matusik, Dorota Pollak, Monika Krężelok i Jolanta Kuczyńska. Występy docenione zostały gromkimi brawami. W międzyczasie uczniowie odśpiewali swym tatom 100- lat oraz złożyli, co odważniejsi, życzenia z okazji Dnia Ojca przypadającego w dzień następny.

   

Jako „ciekawostkę” należy również podać, że dwóch absolwentów naszej szkoły i jednocześnie absolwentów gimnazjum – Bartek Kopaczka i Patryk Dyrdoń, bardzo dzielnie pełniło służbę w upalny dzień przy gorącym grillu, za co im bardzo dziękujemy.
Na sam koniec części „rajdowej” przedstawiciele Rady Rodziców – Państwo Sawkiewiczowie – podziękowali pani Dyrektor, nauczycielom, rodzicom uczniów i wszystkim sponsorom i współorganizatorom za pracę i życzliwość. Podobne podziękowania wyraziła również pani Dyrektor.

Zdjęcia - VIII Janowicki Rajd Rowerowy>>>

        Zdjecia - Występy na Pikniku Rodzinnym po rajdzie>>>

Zdjęcia VIII Janowicki Rajd Rowerowy i Piknik Rodzinny (dziękujemy M.J.Sawkiewicz)>>>

Rajd rowerowy 22 czerwca 2013 – OBSADA

1. Aleksandra i Tadeusz Tomala
2. Krystyna Szczypka
3. Mieczysław Zeman
4. Ewa Zeman
5. Katarzyna Jordanek
6. Joanna i Krzysztof Kubik
7. Joanna Kubica
8. Xenia Wróbelova
9. Katarzyna Stanclik
10. Tadeusz Kóska
11. Aneta i Piotr Maga
12. Małgorzata i Krzysztof Maga

13. Paulina, Piotr Ajchler
14. Aleksander Morończyk
15. Patrycja i Marcin Ochman
16. Wojciech, Maria i Jacek Sawkiewicz
17. Katarzyna Krzyżowska
18. Robert Walaszek
19. Tomasz Niemczyk
20. Bartłomiej, Danuta i Piotr Kopaczka
21. Katarzyna Stolarzewicz
22. Dorota Mynarska
24. Paweł, Patryk Dyrdoń
25. Katarzyna i Marian Drozd
26. Sebastian Sacher
27. Barbara i Marek Wróbel
28. Żaneta i Michał Portasińscy
29. Mariola i Jarosław Kampczyk
30. Zofia Krzyżagórska
31. Andrzej Nycz
32. Anna Pycia
33. Marta Sacher
34. Iwona Stanclik
35. Anita Michulec
36. Katarzyna Mynarska
37. Agata Dziergas
38. Ewa Mynarska
39. Alicja Zoń
40. Elżbieta Chromik
41. Iwona Pękala
42. Jolanta Rąba


DZIEŃ SPORTU
    Tradycyjnie z okazji obchodów Dnia Dziecka w szkole, został zorganizowany Dzień Sportu, w którym aktywnie brali udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w wyścigach rzędów, turnieju piłki nożnej i dwóch ogni usportowionych oraz instruktażu pierwszej pomocy. Dzięki hojności Rady Rodziców i Spółdzielni Uczniowskiej, każdy uczeń otrzymał słodkie upominki.

   

Uczniowie naszej szkoły są bardzo aktywni i sprawni fizycznie, a nauczyciele świetnie zorganizowani, dlatego zabawa była przednia i każdy chętnie w niej uczestniczył.

/Monika Krężelok/

Zdjęcia z imprezy najlepiej oglądać jako pokaz slajdów>>>część 1>>>

Zdjęcia >>>część 2>>>


„Szkolna dyskoteka”
13 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Janowicach odbyła się dyskoteka.
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16.00 i trwała do godziny 18.00. Przybyło dużo uczniów z klas od IV do VI. Młodzież bawiła się pod opieką nauczycieli. Sala taneczna cały czas była zapełniona. Do tańca zachęcała skoczna muzyka młodzieżowa. Stroje tańczących, zwłaszcza dziewcząt były kolorowe. Osobę tańczącą wyjątkowo ogłoszono "Królem Tańca". Tytuł ten zdobył Mateusz Binda z klasy VI.

/Tymek Tomala/


Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

11. czerwca uczniowie klasy drugiej wraz z rodzinami pielgrzymowali do stóp Pani Kalwaryjskiej, by podziękować za dar Pierwszej Komunii Świętej. W ich intencji, w klasztorze ojców bernardynów została odprawiona Msza św. Po Mszy modliliśmy się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Wszyscy powierzaliśmy jej nasze prośby, ufni w orędownictwo u jej Syna. Następnie wraz z panią przewodnik zwiedzaliśmy piękny i okazały klasztor. Zobaczyliśmy kościół Wniebowzięcia NMP, który mieści się na szlaku dróżek kalwaryjskich. Na koniec pielgrzymowania odwiedziliśmy Wadowice, a w nich rodzinny kościół Jana Pawła II, w którym on sam przyjął sakrament chrztu i Pierwszej Komunii św. Oczywiście podczas pielgrzymki dbaliśmy nie tylko o ducha, ale i o ciało. Stąd nie odmówiliśmy sobie w Wadowicach pysznych papieskich kremówek.

Do domów wracaliśmy radośni, pełni wrażeń i napełnieni łaską Bożą.

/Barbara Nycz/

Zdjęcia można zobaczyć tutaj>>>


Aktualności z zielonej szkoły w Jastrzębiej Górze w nowej zakładce>>>


Występ laureatów pieśni Gospel
9. czerwca 2013r. laureaci „I Janowickiego Konkursu Pieśni Gospel”- dzieci i młodzież szkół podstawowych z Janowic i Bestwiny oraz Gimnazjum bestwińskiego wzięli udział w Koncercie Pieśni w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Janowicach. Laureatom dziękowano gromkimi oklaskami i brawami.

Zobacz zdjęcia >>>

/Marlena Niemczyk-Handzlik/


Taneczny sukces Klaudii

8 czerwca 2013 odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca z Okazji Dnia Dziecka o Puchar Dyrektora MDK DH Kraków. Była na nim uczennica naszej szkoły Klaudia Rąba, która wraz ze swoim "tanecznym partnerem" "wytańczyła" II drugie miejsce zdobywając medal, dyplom i nagrody. Para ta zaprezentowała osiem układów tanecznych, które nagrodzono gromkimi brawami. Oceny dokonywali profesjonalni sędziowie z całej Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych TANECZNYCH sukcesów.


Fragmenty „Tomka Sawyera” na szkolnej scenie

Czwórka młodych artystów pod czujnym okiem reżysera i scenarzysty (w tym również aktora) – Tymoteusza Tomali opracowała fragmenty „Przygód Tomka Sawyera” lektury omawianej na języku polskim. Tymek Tomala wcielił się w rolę tytułowego Tomka, Damian Kopaczka w postać Joe Harpera, Oliwia w rolę Muffa Pottera, a Karolina Pyka zagrała ciocię Polcię. Aktorzy samodzielnie wykonali rekwizyty, opracowali teksty (wybrali fragmenty do inscenizacji), zorganizowali próby. Efekt był fantastyczny. Zagrali profesjonalnie, ciekawie i autentycznie. Publiczność w postaci polonistki i pozostałych uczniów klasy czwartej prawie na stojąco oklaskiwała bohaterów lekcji. Uczniom bardzo spodobała się taka forma podsumowań rozważań na temat lektury.

PS. Szczególne podziękowania kieruję na ręce Mamy Tymka.

/Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia wyświetl jako pokaz slajdów>>>


„Jak to ze zdrajcami bywa...”

    Uczniowie klasy szóstej w ramach podsumowania rozważań o poezji i analizy tekstu poetyckiego na języku polskim dokonali adaptacji „scenicznej” popularnego wiersza Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”. Uczniowie w ciągu jednej lekcji podzielili się na cztery grupy, rozdzielili role (teksty), przygotowali przedstawienia, wybrali reżysera i zagrali. Podeszli do tego zadania bardzo profesjonalnie. Świetnie wcielili się w role, opracowali ruch sceniczny, nawet drobne elementy dekoracji. Wspaniali podzielili teksty i przede wszystkim dobrze się bawili oraz sporo o tekstach nauczyli. Zrozumieli, że wiele z nich jest nadal aktualnych i można je w różnorodny sposób interpretować, analizować i bawić się nimi. A najważniejsze, dostrzegli, że poezja nie jest tylko dla wyjątkowych ludzi, że każdy może po nią sięgnąć i ją polubić.

   

   

Poza wymienionym opracowane zostały „Bajki” Ignacego Krasickiego, Jean de La Fontaine, Jana Brzechwy.

/Jolanta Kuczyńska/


Powtórzenie i utrwalenie materiału z historii

Klaudia Rąba i Natalia Murawska, uczennice klasy szóstej, postanowiły pomóc kolegom i koleżankom z klasy powtórzyć i utrwalić materiał dotyczący II wojny światowej. W tym celu przygotowały ciekawe i pouczające prezentacje w Power Poincie. Zadbały o wiadomości i obraz. Połączyły nowoczesne z przyjemnym i pożytecznym. Lekcja okazała się bardzo twórcza i pomocna. Same autorki przyznały, że przygotowując się do lekcji i prezentacji, zdobyły sporo dodatkowej wiedzy. Jak widać, wszyscy w wielkim skupieniu uczestniczyli w powtórzeniu, które uczniom bardzo się spodobało i wiele z niego się nauczyli.

/Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia wyświetl jako pokaz slajdów>>>


Wycieczka „Szlakiem orlich gniazd” w komiksie, czyli bawiąc uczymy.

    Uczniowie klasy czwartej w kwietniu poznawali nową formę literacką- komiks. Jadąc na wycieczkę klasową: „Szlakiem orlich gniazd” wiedzieli, że będą mieli za zadanie przedstawić ją w formie komiksu. Chodziło o to, by praktycznie mogli zetknąć się z takową formą. Na oddanie prac mieli trzy tygodnie. Z zadania wywiązali się wspaniale, pamiętali o formie, tekście, informacjach ważnych i mniej istotnych, kolorach, właściwym rozplanowaniu.

/Jolanta Kuczyńska/

   

Wszystkie zdjęcia zobaczysz wyświetlając jako pokaz slajdów>>>


"3... 2... 1... Bezpieczny Internet na Start!"

Internet to jedno z najwspanialszych dobrodziejstw i osiągnięć cywilizacji i nic dziwnego, że całkowicie odmienił on nasze życie. Ponadto Internet to świetne narzędzie i im wcześniej dziecko nauczy się z niego korzystać, tym lepiej. Jednak niesie on także ze sobą sporo zagrożeń.
Na lekcjach informatyki uczniowie poznają zasady bezpiecznego surfowania po sieci Internet. Przez tajniki tej wiedzy prowadzi ich kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc no i oczywiście nauczyciel informatyki prowadzący zajęcia.

   

Wspólne zapoznanie się z przedstawianymi historyjkami, omówienie ich i wyciągnięcie wniosków pozwoliło niektórym poznać, a innym przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci.

/Danuta Uniwersał/


Sukces trzecioklasisty

Majowy weekend spędzaliśmy na różne sposoby. Jedni wyjeżdżali poza granice kraju, zwiedzali bliższe i dalsze zakątki naszej pięknej ojczyzny, a inni aktywnie spędzali czas na spacerach po najbliższej okolicy, przejażdżkach rowerowych oraz biorąc udział w zawodach sportowych. Uczeń trzeciej klasy Tomasz Pasierbek reprezentował powiat bielski w Ogólnopolskich Zawodach w Radioorientacji o Puchar Wójta Gminy Grajewo w województwie pomorskim.

Występ Tomka zakończył się sukcesem. W dwóch konkurencjach zdobył pierwsze i drugie miejsce.  Jesteśmy dumni z naszego ucznia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Elżbieta Żmij/


„Mistrz Polszczyzny” uczniem naszej szkoły!

    7 maja 2013 roku Wojciech Sawkiewicz i Klaudia Rąba reprezentowali

naszą szkołę w: I Międzyszkolnym Konkursie z Języka Polskiego o tytuł "Mistrza Polszczyzny". Mistrzem został Wojtek !!!, Klaudia zdobyła 3.miejsce (również jest to bardzo wysoka lokata). Jak widać, uczniowie naszej szkoły godnie ją reprezentowali, a tym samym swoją miejscowość - Janowice. Uczniów do konkursu przygotowała Jolanta Kuczyńska.

    Konkurs miał miejsce w Katolickim Gimnazjum w Czechowicach - Dziedzicach, a wzięli w nim udział uczniowie z Czechowic, Goczałkowic, Kaniowa, Ligoty i Janowic.

Uczniowie rozwiązywali test poprawnościowy (do zdobycia 116 punktów w 60 minut), a potem, po wylosowaniu zadania, w kilkuminutowej rozmowie/wypowiedzi (za 20 punktów) mieli za zadanie przekonać np. pana burmistrza do wybudowania większej ilości boisk i placów zabaw, do wzięcia udziału w konkursie "Mistrz Polszczyzny", mieli także za zadanie przekonać dziadka do rzucenia palenia, babcię o tym, że tak naprawdę to różnica pokoleń była zawsze, a młodzież jest do siebie w kolejnych pokoleniach podobna, mieli również przekonać radnego do wybudowania ścieżek rowerowych. To tylko przykłady wylosowanych tematów. W role dziadków, burmistrza, babć, mam, nauczycieli, radnych, itd. wcielili się gimnazjaliści owej szkoły, a całości przysłuchiwała się komisja, składająca się z "wylosowanych" nauczycieli. Wystąpieniom przysłuchiwała się publiczność składająca się z pani dyrektor szkoły, polonistów oraz uczestników konkursu.

Było to niezwykle trudne zadanie i stresujące, ale uczniowie poradzili sobie wspaniale! Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to mała matura pisemna i ustna.

               

Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz kubeczki z nadrukiem "Mistrz Polszczyzny", a Wojciech dodatkowo piękną statuetkę. Jeszcze raz gratuluję!

Więcej informacji na stronie Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach>>>

oraz w ich galerii zdjęć>>>

/Jolanta Kuczyńska/


Wiosenna wycieczka do zagajnika
   
Klasa pierwsza już od dłuższego czasu wychodziła na wiosenne spacery i obserwowała zmiany zachodzące w przyrodzie. Na początku były to nieśmiałe pierwsze promyki słoneczne, pączki na drzewach i przebiśniegi. Ostatnio do klasy I dołączyli uczniowie klasy II wraz z wychowawcą i wspólnie podziwiali jakie zmiany nastąpiły w przyrodzie w ostatnich miesiącach. Dzieci zaobserwowały dużo większą ilość wiosennych kwiatów takich jak zawilce, fiołki, kaczeńce, w ogrodach krokusy, żonkile, tulipany, kwitnące krzewy forsycji, prawie rozwinięte kwiaty bzu i wiele innych wiosennych oznak w tym związanych ze zwierzętami. Usłyszeli pięknie śpiewające ptaki, podziwiali jak budują swoje gniazda oraz żabki które wygrzewały się na brzegu zbiornika wodnego. Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka i na pewno jeszcze nie raz wybierzemy się wspólnie na taką wyprawę.
Zapraszamy do oglądania zdjęć jako pokaz slajdów>>>

/Ewelina Olejak/


Konkurs recytatorski
Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji w konkursie recytatorskim, wyjechali 6 maja do Szkoły Podstawowej w Bestwinie na końcowy etap tego konkursu. Kacper Kubica zdobył I m w kategorii klas 1, Marcel Ochman zdobył II m w kategorii klas 2 a Natalia Ewa Mynarska zdobyła II m w kategorii klas 3. Dodać należy, że poziom był bardzo wysoki, wszystkie występy uczestników wspaniałe i jury miało ciężki orzech do zgryzienia, a niektórzy uczestnicy stwierdzili, że nawet trzy orzechy. ;)Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów do tego konkursu i zdolnościach recytatorskich, które mamy nadzieję jeszcze nie raz uda im się zaprezentować. Nagrodami w konkursie były książki, dyplomy i bilety wstępu do zabawowa. W tym miejscu pragniemy również podziękować organizatorom za profesjonalne przygotowanie konkursu, miłe powitanie i poczęstunek oraz wspaniałe nagrody.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z etapu szkolnego >>>

/Ewelina Olejak/


Witaj maj, trzeci maj...

Jak co roku na zaproszenie Wójta Gminy Bestwina delegacja z naszej szkoły udała się pod pomnik, „Tym co życie oddali Polsce” aby złożyć kwiaty i uczcić 222 rocznicę uchwalenia Konstycji 3 Maja. Nasza szkoła reprezentowana była przez panią dyrektor Urszulę Kal, uczniów z klasy VI: Klaudię Rąba, Natalię Wójtowicz, Natalię Murawską i Wojtka Sawkiewicza oraz opiekuna Ilonę Wójtowicz. Zebrani przedstawiciele organizacji i szkół wysłuchali w skupieniu przemowy p. Grzegorza Bobonia dotyczącej faktów z historii oraz występu orkiestry dętej, która uświetniła tą uroczystość.

/Ilona Wójtowicz/


Witaj 3 Maj!

29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Został on przygotowany przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie, jak ważnym wydarzeniem dla nas Polaków było uchwalenie konstytucji. Nie możemy również zapominać o wyrazach wdzięczności dla tych dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. Dlatego obchodząc majowe święta nie zapominajmy o wywieszeniu flagi państwowej na naszych domach.

Zobacz zdjęcia wyświetlając jako pokaz slajdów>>>

Opiekun SU


 „Szlakiem Orlich Gniazd”
25 i 26 kwietnia klasy 4-6 uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem Orlich Gniazd”. Pogoda i humory dopisały. Uczniowie zwiedzili: Ojców, jaskinię Łokietka i jaskinię Krowią, przeszli przez Bramę Krakowską, podziwiali ruiny zamku Kazimierzowskiego, dotknęli Maczugi Herkulesa, poznali historię zamku na Pieskowej Skale. Na tymże zamku zjedli lody, frytki, płonące pstrągi – w zależności od tego, kto na co miał ochotę.

Ten pełen atrakcji dzień zakończyli fantastyczną zabawą przy ognisku, na którym wcześniej sami upiekli kiełbaski. Zabawa, śpiewy i tańce przy ognisku trwałyby pewnie do „rana”, gdyby uczniom tylko na to pozwolić, gdyż z wielkim ociąganiem w końcu ruszyli do swoich pokoi. Tu należy dodać, że między wspaniałą kolacją-obiadem a pieczeniem kiełbasek na ognisku uczniowie bawili się w podchody oraz w berka. W zabawach brali udział wszyscy ci, którzy mieli na to ochotę, a było to prawie 100% uczestników wycieczki. W tym miejscu należy pochwalić naszą młodzież za kreatywność, kulturę i współpracę. Tworzyli w czasie wycieczki jedną wielką rodzinę i tym razem nie jest to przesada, zachowywali się rewelacyjnie! (Ale o tym później.)

Kolejny dzień rozpoczął się już o szóstej rano (na życzenie uczestników). Wszyscy się spakowali, posprzątali pokoje, zadbali o pozostawienie po sobie dobrego wspomnienia i zeszli na pyszne śniadanie, na którym każdy znalazł coś dla siebie. Następnie, po krótkim marszu wokół budynku – dla przewietrzenia się przed podróżą, zasiedli w autokarze i z uśmiechem na twarzy udali się w kierunku Mirowa. W drugim dniu wycieczki uczniowie poznali dzieje ruin zamku w Mirowie, zwiedzili odrestaurowany zamek obronny w Bobolicach, na dziedzińcu którego zostali zakuci w dyby, a następnie udali się do Ogrodzieńca. W dawnym Koczurowie – teraz Ogrodzieńcu, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia sali tortur, poznania historii zamku Bonerów oraz zwiedzenia jego ruin.
W ten sposób uczniowie janowickiej szkoły w ciągu dwóch dni poznali historię zamków z przełomu XIII i XVI wieku oraz „zdobyli” drewnianą słowiańską fortecę, zobaczyli słowiańskie kurhany z VIII wieku i kurną chatę.

Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją historii, kultury, wychowania fizycznego (kondycja została sprawdzona) i współpracy. W trakcie dwudniowej lekcji uczniowie poznawali, doświadczali i bawili się, zgodnie ze starą zasadą oświeceniową, że najlepiej poznaje się świat bawiąc i ucząc się jednocześnie. Stanisław Staszic byłby z nas dumny!
Na sam koniec należy dodać, że wszyscy, którzy spotkali się z naszą młodzieżą byli nią oczarowani. Przewodnik oprowadzający nas po jaskini Łokietka stwierdził, że jak długo pracuje (a był to starszy człowiek), nie spotkał jeszcze grupy (do teraz), która tak uważnie by słuchała, tyle wiedziała i była żywo zaciekawiona tym, o czym opowiadał. Podobne stwierdzenia wygłosiła pani przewodniczka z Bobolic, pan przewodnik oprowadzający nas po słowiańskiej fortecy, przewodnik oprowadzający nas po Ogrodzieńcu oraz przewodnik i jednocześnie pilot całej wycieczki. Właściciel DW „Zosia” w Ojcowie, w którym nocowaliśmy, oświadczył, że jeszcze nie gościł u siebie grupy, która zostawia po sobie tak czyste pokoje i łazienki, wręcz stwierdził, że nie musi sprzątać, gdyż nasza wycieczka posprzątała ośrodek perfekcyjnie.
Jesteśmy dumne z naszych podopiecznych, a rodzicom dziękujemy za wychowanie, wysoką kulturę i wpajane zasady, które widać u dzieci były w każdym momencie.
Opiekunowie: Monika Krężelok, Jolanta Kuczyńska, Iwona Pieczka, Marlena Niemczyk-Handzlik.

Zobacz zdjęcia wyświetlając jako pokaz slajdów>>>

/Jolanta Kuczyńska/


"Teatralna lekcja historii"

Tym razem na lekcji historii zapłonął olimpijski znicz, który zapaliła Karolina Pyka w stroju greckiego olimpijczyka. Następnie zaprezentowała najważniejsze dyscypliny sportowe, czyli m.in. rzut dyskiem, skok w dal, biegi. W roli narratora wystąpiła Sabina Adamaszek.
Jeśli lekcje historii dalej potoczą się torem teatralnym, to w Janowicach nie pozostaje nic innego, tylko wybudować teatr z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz zdjęcia wyświetlając jako pokaz slajdów>>>


/Jolanta Kuczyńska (cieszę się, że uczniowie zapałali miłością do teatru)/


Sałatka owocowa
Na zajęciach technicznych uczniowie klasy II wg własnych pomysłów tworzyli różnego typu sałatki owocowe. Na początku zajęć odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, o których dzieci doskonale pamiętały. Każde dziecko wykazało się pomysłowością i oryginalnością m.in. koreczki owocowe, sałatka owocowo-miodowa, mus jabłkowy. Największą radość uczniom sprawił pomysł poczęstunku dla Pani Dyrektor i Nauczycieli – co oczywiście świadczy o dobrym wychowaniu dzieci. Przy okazji uczniowie zyskali więcej informacji o zdrowym żywieniu.
Zobacz zdjęcia wyświetlając jako pokaz slajdów>>>

/Magdalena Nycz/


Ciekawe zajęcia z wychowania fizycznego

Uczniowie klasy VI zaprezentowali wyjątkowe i wymagające dużej odwagi układy gimnastyczne. Wszystkie układy przygotowane są samodzielnie przez uczniów na bazie opanowanych w czasie zajęć elementów gimnastycznych.

Warto zobaczyć>>>

/Monika Krężelok/


Dzień ZIEMI

    Dnia 22 kwietnia 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Każdy uczeń miał mieć w tym dniu „coś zielonego na sobie”. Nauczyciele również. Nikt nie zawiódł. Szkoła tonęła w zieleni. Obchody rozpoczęły się od napisania przez wszystkich uczniów „Listu dla Ziemi”. Na następnej lekcji udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie pani dyrektor mgr Urszula Kal przywitała gościa pana Lewczaka jak i całą społeczność szkoły. O konieczności ochrony środowiska przekonywali nas uczniowie klasy III przygotowani przez panią Elżbietę Żmij. W akademii wzięli również uczniowie klasy I wraz z wychowawcą panią Eweliną Olejak wykonując piosenkę ekologiczną. Następnie wraz z klasą IV przenieśliśmy się na salę sądową, gdzie byliśmy świadkami procesu nad panią Śmieciarską (przygotowanie pani Iwona Pieczka).


Na koniec obchodów Dnia Ziemi przedstawiciele klas odczytali napisane przez siebie listy.

/Iwona Pieczka/

Zobacz zdjęcia wyświetlając jako pokaz slajdów>>>


Bogowie, mity i uczeni

Bogowie, mity i uczeni to kolejna lekcja historii w klasie czwartej, która została zrealizowana przy pomocy dramy. Uczniowie przybrali postać greckich bogów, zadbali również o charakterystyczne atrybuty, fryzury i informacje. Samodzielnie wyreżyserowali swoje wystąpienia, a publiczność (pozostali uczniowie klasy czwartej oraz nauczyciel) nagrodziła aktorów gromkimi oklaskami. Widać, że forma teatralna bardzo przypadła uczniom do gustu, a uczniowie należący do koła teatralnego mają możliwość rozwijania talentu i poszerzania horyzontów. W scenkach wystąpili: Tymoteusz Tomala, Oliwia Szczypka, Martyna Popielarczyk, Julia Bogusz, Karolina Klasa oraz Cerber.

PS. Niektórzy uczniowie wcielili się w kilka postaci. Zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy, czyli rozpoznania bogów zagranych przez uczniów.

/Jolanta Kuczyńska/

Zobacz zdjęcia wyświetlając jako pokaz slajdów>>>


I Janowicki Konkurs Pieśni Gospel 
Gospel
 to rodzaj muzyki chrześcijańskiej. Sama nazwa tej muzyki pochodzi od słów GOD i SPEL, co w połączeniu ma oznaczać głoszenie Ewangelii. 
Powstała ona w XIX wieku pośród czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Dla strudzonych pracą niewolników muzyka była chwilą ucieczki od trudności. Robotnicy żalili się w niej na swój ciężki los, prosili o siłę i wsparcie ciężkich czasach. Była ona zatem świadectwem zaufania i wiary w pomoc i opiekę Boga. 
Dzisiaj Gospel to muzyka radości. Od innych nurtów muzyki chrześcijańskiej różni ją przede wszystkim jej pozytywny i radosny wymiar. To muzyka bardzo żywa i dynamiczna. Nierzadko towarzyszy jej taniec, klaskanie w dłonie i mnóstwo dobrych emocji. Rozmodleni chórzyści śpiewają z uśmiechem na ustach, wielbiąc dobrego Boga.
Gospel jest muzyką, która niewątpliwie bardzo szybko się rozprzestrzenia i ciągle zyskuje sobie nowych zwolenników. W końcu nic dziwnego, taki dynamiczny, radosny śpiew powoduje, że człowiek aż chce się przyłączyć, by stało mu się tak lekko na duszy jak tym, co już śpiewają.
W Polsce gospel rozwija się od kilku lat. Są chóry gospel m. in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławie. Od kilku lat w Krakowie i Lublinie odbywają się także festiwale muzyki gospel.

  

10 kwietnia przywitaliśmy w progach sali OSP w Janowicach uczestników konkursu:
• Mariolę Gola-Mirellę Kubik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie wraz z instruktorem Magdaleną Wodniak-Foksińską
• Zespół wokalno-instrumentalny Bel Canto z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie z instruktorem Magdaleną Wodniak-Foksińską
• Chór Cantata z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie z instruktorem Magdaleną Wodniak- Foksińską
• Chór Andante z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie z instruktorem Magdaleną Wodniak-Foksińską
• Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Kaniowie
• Zespół wokalno-instrumentalny Po-Tworek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowicach z instruktorem Dorotą Pollak
• Zespół wokalny Pauza z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowicach

Cieszymy się, że pieśń Gospel zawitała w Janowicach. Nad poprawnością i rzetelnością konkursu czuwało jury, które oceniło zaprezentowane wykonania. Zasiadła w nim:
Pani dr Ewa Biłas-Pleszak, językoznawczyni i śpiewaczka, prowadzi w Uniwersytecie Śląskim zajęcia z emisji głosu, autoprezentacji, technik mowy i sztuki przemawiania. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego oraz Podyplomowego Studium Logopedii i Medialnej Emisji Głosu, wiceprezes chóru "Ogniwo" działającego przy Filharmonii Śląskiej w Katowicach, autorka książki "Język a muzyka" oraz licznych artykułów poświęconych sztuce dźwięków. 
Pani Zuzanna Pradela - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, jest dyrygentem chórów i zespołów instrumentalnych, teoretyk-wykładowca, nauczyciel w szkołach muzycznych, dyrygent chóru gospel i muzyk diakonii muzycznej Wspólnot Miasto na Górze. Była instruktorem I i II edycji Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej. Prowadziła również Warsztaty Gospel w Zebrzydowicach oraz słowackim Namestowie. 
Pani mgr Aneta Preiss, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. Specjalistka w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, miłośniczka i znawczyni muzyki.
Oto werdykt jury:
• Szkoły podstawowe-chóry:
I miejsce- zespół wokalno-instrumentalny Po-Tworek
II miejsce- chór Cantata
• Szkoły podstawowe- zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne:
II miejsce- zespół Pauza
III miejsce- zespół wokalny z Kaniowa
• Gimnazja-chóry:
I miejsce - Chór Andante 
• Gimnazja-zespoły wokalno-instrumentalne:
Grand Prix- Zespół wokalno-instrumentalny Bel Canto
• Gimnazja-solo-duet:
I miejsce z wyróżnieniem- Mariola Gola-Mirella Kubik

Filmik z konkursu >>> zobacz >>>

Wyrazy podziękowania składamy osobom, które przygotowały dzieci do występów. Dziękujemy:
- pani Magdalenie Wodniak-Foksińskiej 
- pani Urszuli Szkucik-Jagiełce 
- pani Elizie Szelidze-Kraus
- pani Dorocie Pollak
- pani Ewelinie Janik
- pani Marioli Płachno
Dziękujemy naszemu szanownemu jury:
- pani Ewie Biłas-Pleszak
- pani Zuzannie Pradela, 
- oraz pani Anecie Preiss
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mógł odbyć się ten konkurs.
Dziękujemy:
- p.dyrektor ZSP Janowice Urszuli Kal, 
- p.Dorocie Pollak, p.Barbarze Nycz, p.Marlenie Niemczyk-Handzlik, 
- p.Andrzejowi Nycz, 
- OSP Janowice, 
- zarządowi Koła Gospodyń Wiejskich w Janowicach, 
- p.Janinie Filipowicz za możliwość przeprowadzenia konkursu w sali OSP.
Dziękujemy fundatorom nagród Radzie Rodziców ZSP Janowice i organizatorom z ZSP w Janowicach. Zapraszamy na II edycję konkursu!

Podziękowania również dla:

·        Sklepu ELPA z Bielska-Białej, który częściowo, już nie pierwszy raz, dofinansował nam nagrody. Tym razem dofinansował nagrodę grand prix- gitarę.

·        p.Marty Janik, która z pomocą p.Doroty Pollak wykonała statuetki do konkursu. Oto kilka słów od p.Marty:

„Statuetki "Praise the Lord" wykonane zostały przy udziale pracowni ceramicznej prowadzonej przez Martę Janik Kufel, działającej w ramach Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "ART." w Czechowicach Dziedzicach. POPP "ART" to placówka oferująca dzieciom i młodzieży szereg zajęć pozalekcyjnych rozwijających ich zainteresowania na terenie całego powiatu bielskiego. Siedziba placówki znajduje się w Czechowicach -Dziedzicach , ale poszczególne pracownie i zajęcia znajdziemy nie tylko tu, a także np. w Miliardowicach, Ligocie, Starej Wsi, Godziszce, Porąbce i nie tylko. Oferta skierowana do dzieci i młodzieży obejmuje m. in. takie zajęcia jak plastyczne, grafikę komputerową, mażoretki, gimnastyka artystyczna, muzyczne (wokalne jak i instrumentalne), taneczne, szachy i szereg innych. Pracownia ceramiki artystycznej działająca w ramach POPP "Art" znajduje się przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach i działa tu już ponad 25 lat. Założona została przez nieżyjącą już Panią Elżbietę Potok, obecnie prowadzona jest przez plastyka spadkobiercę spuścizny i uczennicę założycielki Martę Janik Kufel. Zajęcia kierowane są do dzieci niemal w każdym wieku, bo znajdziemy tu zarówno grupy przedszkolne, grupy dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aż po zaprzyjaźnionych absolwentów szkół średnich powracających tu z sentymentem. Pracownia prowadzi również warsztaty dla grup zorganizowanych i współpracuje z zaprzyjaźnionymi placówkami wspierając ciekawe inicjatywy jak choćby konkurs piosenki gospel "Praise the Lord":)”

Zobacz zdjęcia >>>

/organizatorzy konkursu/


Teatr starożytny na lekcjach historii

 

Tymon i Damian, uczniowie kl.4 wcielili się w role greckich aktorów i polityków: Peryklesa, Edypa, Kreona ("Antygona").

Sami przygotowali maski: tragedii, komedii, strój, pamiętali nawet o obuwiu - klapki zamiast adidasów.

Kwestie wypowiadane przez aktorów dotyczyły polityki - zgromadzenia ludowego, ostracyzmu; gospodarki: handlu, upraw, rzemiosła; uczciwości (Kreon i Edyp).

Dziękujemy chłopcom za wspaniałą lekcję historii.

/Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia możesz tutaj zobaczyć>>>


Konkurs „Mam talent” w naszej szkole!
21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny odbył się w naszej szkole konkurs „Mam talent” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Mógł w nim wziąć udział każdy chętny. Okazało się, że mamy wielu zdolnych i odważnych uczniów! Występy podzielone były na kategorię klas młodszych 1-3 i starszych 4-6. Całą imprezę prowadziły Ania Zoń i Justyna Chromik z klasy 5. W jury po raz pierwszy zasiedli sami uczniowie, a byli to Dorota Wojtal (4 kl.), Bartek Mynarski (5 kl.), Magda Buczek i Ola Jarnot (6 kl.). Przegląd talentów był prowadzony w wielu rozmaitych kategoriach, tak jak i różnorodne są nasze zdolności. Zgłosiła się dosyć liczna grupa ochotników. Z klasy 1 były to Julia Zolich, Monika Kasperek, Ania i Ola Niemczyk, które zaprezentowały nam układ taneczny przygotowany przez siebie. Kacper Kubica również z klasy 1 przygotował wspaniały wiersz i 29! rysunków własnego autorstwa. Z kolei Jakub Portasiński z tej samej klasy pokazał nam „kosmiczny świat” takim, jak go sobie wyobraża wykonany według własnego pomysłu. Niezwykłym jak na chłopca talentem pochwalił się Bartek Michulec przynosząc swoje piękne wyszywanki. Ostatnim uczestnikiem z klasy 1 był Józio Zoń, który zaprezentował się nam jako znakomity mim oraz przedstawił i opisał swój rysunek. Klasę 2 reprezentowała Natalka Bubak, która pięknie zagrała na cymbałkach. Z klasy 3 wystąpiła Natalia Ewa Mynarska prezentując siedem wierszyków i krótki kabaret. Po niej wystąpiła Julia Olek wykonując układ taneczny przygotowany przez siebie. Z kolei z klasy 4 wystąpiła Julia Bogusz wcielając się w postać piosenkarki Ewy Farny śpiewając utwór „Bez łez”. Zaprezentowała się również Karolina Klasa w pięknym tańcu. Z kolei Oliwia Szczypka zaskoczyła wszystkich wspaniałym pokazem kick-boxingu. Tymek Tomala i Damian Kopaczko rozbawili widzów swoim kabaretowym wystąpieniem. Natalia Pieczka z klasy 5 po raz kolejny już zachwyciła nas swoim talentem tanecznym. Z klasy 6 wystąpił nasz szkolny wirtuoz Wojtek Sawkiewicz wprowadzając nas w świat muzyki klasycznej utworem Mozarta „Marsz Turecki” oraz „Fale Dunaju” I. Ivanovici. Jako ostatni wystąpił po raz drugi Tymek Tomala z klasy 4, który można by powiedzieć zakończył „mocnym uderzeniem” w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zaprezentował nam bowiem swoją grę na perkusji. 
Ocena występujących była niezmiernie trudna, niełatwo bowiem stwierdzić, czy ktoś ma mniej lub bardziej wspaniały talent. Decyzją jury każdy otrzymał nagrodę za występ, a szczególne wyróżnienie przyznano Natalii Bubak z klas młodszych i Tymkowi Tomala z klas starszych. Ponadto każdy odbierze dyplom za udział na najbliższym apelu. I tak szkolny konkurs „Mam talent” okazał się istną rewią talentów, jakie kryją w sobie nasi uczniowie. Niewątpliwie jest ich jeszcze sporo, dlatego już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Serdecznie dziękujemy naszemu szkolnemu zespołowi tanecznemu za występ, który prezentując swój niezwykły talent uświetnił naszą imprezę!

/Agnieszka Czerwińska opiekun SU/

Zdjęcia>>>


„Czytam, rozumiem, potrafię”

Dnia 12 marca uczennice klasy trzeciej Natalia Ewa Mynarska i Natalia Agnieszka Mynarska reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnym turnieju „ Czytam, rozumiem, potrafię” już po raz ósmy  organizowanym  przez  Szkołę Podstawową nr 9 w Bielsku–Białej. Celem konkursu jest rozwijanie czytania ze zrozumieniem, rozwijanie twórczego i logicznego myślenia oraz wprowadzenie zdrowej rywalizacji między zespołami. Nasze uczennice nie zajęły wprawdzie miejsca na podium, ale wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami w klimacie dobrej zabawy. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę!

/Elżbieta Żmij/

Zobacz więcej zdjęć>>>


Sukces sportowy Oliwii

W dniach od 8 do 10 marca 2013 roku w Muszynie odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów w Kick-Boxingu w wersji Pointfighting. Brało w nich udział 485 zawodników w różnych kategoriach. Z naszego Klubu Beskid Dragon pojechało 15 zawodników i wszyscy wrócili z medalami. Ja zajęłam 3 miejsce i zdobyłam brąz w kategorii wagowej -37 kg. Większość uczestników reprezentowało bardzo wysoki poziom walki. Nie było łatwo, ale bardzo mile wspominam te mistrzostwa. A pochwała trenera była dodatkową nagrodą dla nas wszystkich.

Oliwia Szczypka


PIŁKA SIATKOWA

28 lutego w Bestwinie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  gminnym Turnieju Mini Piłki Siatkowej, który był eliminacjami do zawodów powiatowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

Drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Rąba, Natali Wojtowicz, Marta Dyrdoń, Daria Gleindek, Karina Stopka, Natali Murawska, Aleksandra Jarnot, Justyna Chromik, Martyna Popielarczyk, Izabela Pękala.

Drużyna chłopców w składzie: Wojciech Sawkiewicz, Tomasz Krężelok, Jan Stolarzewicz, Kacper Krężelok, Tomasz Kamczyk, Patryk Zdrowak, Szymon Said, Łukasz Rąba, Damian Kopaczka, Mateusz Wojtowicz.

Cały turniej rozpoczął się od losowania, które ustaliło mecze eliminacyjne. Jako pierwsze zagrały dziewczyny, przeciwnikiem dziewcząt była drużyna z Kaniowa. Niestety mecz ten po zaciętej walce zakończył się dla nas porażką 2:1. Przegrana oznaczała, że w fazie końcowej będziemy walczyć o trzecie miejsce. Mecz ten dziewczęta rozegrały z drużyną z Bestwinki i zakończył się on naszym zwycięstwem 2:0.

Chłopcy pierwszy mecz rozegrali z drużyną z Bestwinki wygrywając 2:0. Co jednocześnie otworzyło im możliwość walki o pierwsze miejsce. W finale nasza drużyna zmierzyła się z reprezentacją z Kaniowa. Po zaciętej walce, która toczyła się dosłownie do ostatniej piłki, „nasze chłopaki” musiały uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 2:1.

 /Monika Krężelok/


Wojciech Sawkiewicz finalistą „Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego z Elementami Historii”

Uczeń naszej szkoły kolejny już raz uzyskał tytuł finalisty w „Wojewódzkim Przedmiotowym Konkursie z Języka Polskiego z Elementami Historii”. 

    Wojtek wykazał się ogromną wiedzą i talentem pisarskim. Zdobył 40 punktów na 50 możliwych, to rewelacyjny wynik, zważywszy, że do trzeciego etapu przeczytać musiał dodatkowo dwie lektury oraz opracować materiał całego drugiego półrocza z historii i języka polskiego. Uzyskał w tym czasie świetne oceny na półrocze oraz reprezentował szkołę w licznych konkursach, w których również doszedł do finału. Gratulujemy sukcesu!

/Jolanta Kuczyńska/


Z lekturą „za pan brat”, czyli „Szatan z VII klasy” na klasowej scenie
   Uczniowie klasy szóstej, uczestniczący w zajęciach koła teatralnego, zaprezentowali swoje talenty aktorskie przed publicznością – swoimi kolegami z klasy, w ramach lekcji języka polskiego. Artyści przedstawili sceny porwania Adasia Cisowskiego oraz poszukiwania tajemniczego skarbu. W rolę głównego bohatera wcielił się Wojciech Sawkiewicz, który fragmenty utworu cytował tak, jakby całej powieści nauczył się na pamięć. Na klasowej scenie wystąpili również: Marta Dyrdoń, Magdalena Buczek i Jan Stolarzewicz. Minispektakl bardzo się spodobał, pozwolił spojrzeć na powieść przyjaźnie i z zaciekawieniem, a nie jak na obowiązkową lekturę.

/Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia zobacz wyświetlając pokaz slajdów>>>


Sukces plastyczny Julii

    Miłośnicy sztuk plastycznych swoje umiejętności i twórczą wyobraźnię zaprezentowali w gminnym konkursie "CYFERBLAT" organizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz Muzeum Regionalne im. Ks. Zygmunta Bubaka w Bestwinie. Jedną z uczestniczek tego konkursu była  Julia Zolich, uczennica naszej szkoły, która zdobyła wysokie trzecie miejsce w kategorii klas I-II. Gratulujemy!


Literacki sukces trzecioklasistek

    W powiatowym konkursie "Zwierzęta wokół nas" uczennice klasy trzeciej zdobyły wysokie miejsca w kategorii literackiej. Natalia Ewa Mynarska zajęła II miejsce, a Natalia Agnieszka Mynarska zajęła III miejsce. Uczennice napisały wspaniałe wiersze o swoich pupilach. Gratulujemy sukcesu.

Wiersz Natalii Ewy Mynarskiej>>>

/Elżbieta Żmij/


Szaleństwo teatralne na lekcjach języka polskiego

    Uczniowie należący do koła teatralnego postanowili wzbogacić lekcje języka polskiego samodzielnie wyreżyserowanymi scenkami z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza". Pomysł bardzo sie spodobał. Szczególne brawa za charakteryzację i grę otrzymali: Tymoteusz Tomala, Oliwia Szczypka, Julia Bogusz oraz Damian Kopaczka. Pozostali aktorzy także spisali się świetnie, co zostało potwierdzone ocenami w dzienniku.

/Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia zobacz wyświetlając pokaz slajdów>>>


Sukcesy Pływackie klasy 1

W sobotę 9 marca kilku uczniów klasy 1 brało udział w zawodach pływackich w ramach IV edycji Ligii Pływackiej w Brzeszczach, w kategorii klas I szkół podstawowych i przedszkola – 25 metrów – styl dowolny. Byli to Jakub Portasiński oraz urocze bliźniaczki Aleksandra i Anna Niemczyk. W tych zawodach Jakub Portasiński osiągnął ogromny sukces zdobywając I miejsce w tej kategorii.

/Ewelina Olejak/


„Młodzież zapobiega pożarom”

    Szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbył się w Naszej Szkole 27 lutego br., brało w nim udział 18 uczniów z klasy piątej i szóstej. Celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych, zapoznanie z podręcznym sprzętem gaśniczym, historią i tradycją ruchu strażackiego.

    Największą ilość punktów zdobyli: Marta Dyrdoń, Bartłomiej Mynarski i Wojciech Sawkiewicz, którzy reprezentowali SP Janowice 2 marca w Domu Strażaka w Bestwinie w gminnych eliminacjach.

III miejsce zajął Wojciech Sawkiewicz – gratulujemy.

Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek, pamiątkowe dyplomy, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe i książkowe.

/Urszula Kal/


„Noc w szkole”

Noc z  20/21 lutego to była „Noc w szkole”. O godzinie osiemnastej była zbiórka, a po niej poszliśmy na górne piętro do sali, w której mieliśmy spać. Kiedy już ułożyliśmy nasze miejsca do spania, udaliśmy się na stołówkę, by zjeść kolację. Były kanapki z dżemem lub pasztetem i ogórkiem. Następnie wróciliśmy do naszej sali i graliśmy w kalambury zorganizowane przez panią Elizę Szeligę-Kraus. Mieliśmy straszny ubaw, gdy widzieliśmy naszych kolegów pokazujących swoimi ruchami rzeczy do odgadnięcia. Potem oglądaliśmy jeszcze film pod tytułem „Niania Mcphee”, a po filmie mieliśmy zasnąć. Oczywiście nie wyszło nam to od razu. Panie wiele razy musiały do nas przychodzić i nas uspokajać, ale w końcu daliśmy za wygraną i zasnęliśmy, kiedy pani Monika Krężelok przyszła i oświadczyła, że będzie z nami siedziała tak długo, dopóki nie zaśniemy. Rankiem, gdy już wszyscy się obudzili, zeszliśmy na śniadanie – była jajecznica. Potem wróciliśmy do naszej sali i spakowaliśmy się. Graliśmy jeszcze w zabawy, które prowadziła pani Eliza Szeliga-Kraus, aż nadszedł czas powrotu do domu i rozeszliśmy się każdy w swoją stronę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również taka noc się odbędzie.

/Wojciech Sawkiewicz/


"Śladami i tropami zwierząt"

W pogodny, zimowy dzień tj. 11 lutego bieżącego roku grupa entuzjastów przyrody pod opieką pań: Urszuli Kal i Elżbiety Żmij wyruszyła na cykliczne zajęcia do janowickiego lasu „Śladami i tropami zwierząt”. Na skraju lasu czekał na nas  łowczy – pan Marek Handzlik, który przypomniał nam o odpowiednim zachowaniu podczas wycieczki, a przede wszystkim zachowaniu ciszy, by nie przeszkadzać dzikiej zwierzynie, która i tak zimą znajduje się w trudnej sytuacji. Mieliśmy więc oczy i uszy „otwarte” aby jak najwięcej zebrać informacji. A było ich niemało! Nasz przewodnik oprowadzał nas po urokliwych zakątkach lasu przy czym ciekawie opowiadał o zwyczajach zwierząt żyjących na terenie Janowic i okolic. Mieliśmy możliwość z pomocą pana Handzlika rozpoznawać tropy takich zwierząt jak; kuna domowa, kot, mysz, lis, sarna, kuna leśna, tchórz czy zając. Nauczyliśmy się pewnych prawideł pozostawiania tropów przez te zwierzęta, przez małą chwilę poczuliśmy się jak doświadczeni tropiciele. Po drodze mijaliśmy paśnik gdzie przez cały okres zimowy myśliwi dokarmiają zwierzęta, z ambonki znów obserwują je, prowadzą ich ewidencję. Wspaniałe  przedpołudnie na łonie natury zakończyliśmy przy ognisku, które dla nas rozpalił pan Andrzej Owczarz. Upiekliśmy kiełbaski i zajadaliśmy je z apetytem, bo smakowały wybornie, a herbatka była wręcz wyśmienita. Dziękujemy panu Markowi Handzlikowi za kolejną, niezapomnianą, żywą lekcję przyrody, z której za każdym razem czerpiemy praktyczną wiedzę i niezapomniane przeżycia.  

Uczestnicy i opiekunowie

Przed wejściem do lasu                Tropy kuny leśnej

Tropy kota                    Tropy myszy

"Rozkrzyczana" sójka przyciąga nasz wzrok

Tropy lisa i pozostawiony przez niego ślad

Łowczy Marek Handzlik wspaniale opowiadał o zwyczajach zwierząt leśnych

Tropy sarny

Zdjęcie do albumu                Tropy tchórza

 

Tropy lisa - stawia kroki w jednej linii jak rasowa modelka

 

 

 

 

 

Czyżby pani Ela nie mogła nadążyć za grupą?

 

 

 

 

 

 

 

Janowicki las w zimowej szacie

Paśnik - zimowa stołówka dla zwierząt

Podsumowanie zdobytych wiadomości (ambonka w tle)

 

Przygotowanie do pieczenia kiełbasek

....przy ognisku

Posileni mogliśmy rozpocząć bitwę na śnieżki >>>zobacz więcej w Galerii>>>


"Dzielny ołowiany żołnierzyk" - niepełnosprawni są wśród nas
 

„Każdy człowiek ma prawo:
żyć, uczyć się, bawić się, kochać,
realizować swoje marzenia i cele życiowe.
Każdy jest inny, ale wszyscy mają równe prawa".
   

Każdego roku w Szkole Podstawowej w Janowicach organizowana jest tzw. impreza środowiskowa i zawsze przyświeca jej jakieś przesłanie. W tym roku poświęcona ona została ludziom niepełnosprawnym. Scenariusz został napisany przez Jolantę Kuczyńską na kanwie baśni H.Ch.Andersena - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”.

    Główny bohater utworu, jednonogi ołowiany żołnierzyk, posłużył za przewodnika wszystkim tym, którzy czują się inni z powodu choroby, wyglądu, cech charakteru, nieśmiałości czy swojej (może innej) interpretacji świata.

Uczniowie – aktorzy szkolnego koła teatralnego (przygotowani przez J. Kuczyńską), którzy wcielili się w specjalnie dla nich napisane role, odegrali je rewelacyjnie! Wypowiadając kwestie dotyczące równości, przyjaźni, tolerancji i wrażliwości, poruszyli serca wszystkich obecnych na widowisku. Aby nie było tak bardzo poważnie i wzniośle, partie tekstowe wzbogacili tancerze (przygotowani prze panie: Monikę Krężelok, Elizę Szeliga –Kraus, Ewelinę Olejak) i chórzyści (przygotowani przez panie: Dorotę Pollak i Elizę Szeliga-Kraus). Lekkości i wyjątkowości widowisku dodawały  specjalnie uszyte na tę okazję stroje dla aktorów i tancerzy oraz scenografia i rekwizyty.

 

    Całość okazała się wspaniałym, teatralnym widowiskiem! Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Jacek Sawkiewicz, podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu, składając na ręce pani Dyrektor (jak stwierdził, Dyrektora Teatru Wielkiego :) !!!) kwiaty.

W imieniu Wszystkich, którzy występowali i uczestniczyli w tworzeniu tegorocznego widowiska składam wielkie podziękowania, bo słów DZIĘKUJĘ -NIGDY DOSYĆ!

Jolanta Kuczyńska

PS. Jaka szkoda, że nie możemy NASZYCH PEREŁEK na dłużej :) zatrzymać w naszej szkole, bo są wyjątkowe.

 

Obsada: aktorzy kółka teatralnego-dziennikarskiego, tancerze, wokaliści, obsługa techniczna, statyści - ponad 60 osób, trudno ich tu wymienić, więc otwórz i przeczytaj dokument>>>

Są tam również wymieni nauczyciele i pracownicy ZSP Janowice, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie - serdecznie dziękujemy.

        Zdjęcia część 1>>>

                    Zdjęcia część 2>>>

                                Zdjęcia część 3>>>

                                            Zdjęcia część 4>>>

                                                        Zdjęcia część 5>>>

Informacje o teatralnym widowisku artystycznym "Dzielny, ołowiany żołnierzyk" znajdują sie na stronie Janowic: http://janowice-bestwina.pl/ gdzie można zobaczyć wspaniały film >>>

Podziękowania dla pana Jarosława Zolich.

Zapraszamy również na stronę Gminy Bestwina, gdzie pan Sławomir Lewczak zamieścił wiele ciepłych słów o naszym przedstawieniu teatralnym (serdecznie dziękujemy), zobaczcie>>> oraz na swoim blogu: http://chatkanadstawem.blogspot.com/

Są tam również piękne zdjęcia wspaniałych artystów "JANOWICKIEGO TEATRU" >>>tego nie można pominąć>>>


Karnawałowa dyskoteka

24.01.2013r. (czwartek) odbyła sie szkolna dyskoteka karnawałowa pod tematem „DISCO POLO”. Przybyło na nią wielu uczniów z klas IV-VI. Hity disco polo sprawiły, że każdy świetnie się bawił i nikt nie „podpierał ściany”. Dyskoteka odbyła się na sali gimnastycznej, która była świetnie przygotowana i to nas jeszcze bardziej zachęciło do tańca. Mamy nadzieję, ze następna dyskoteka będzie tak samo udana i przyjdzie na nią jeszcze więcej uczniów.

/Natalia Murawska i Natalia Wójtowicz/


Karnawałowy bal

Co roku w naszej szkole organizowany jest bal dla klas I-III. Dzieci bawiły się wspaniale, a stroje wyglądały wyjątkowo. Trzeba przyznać, że rodzice naszych uczniów mają wyjątkową fantazję i polot „wyczarowując” z prostych elementów wspaniałe kostiumy. Również panie nauczycielki wyglądały okazale w strojach kota, pirata i Egipcjanki.

Dzieciom dopisywał szampański humor oraz doskonała kondycja. Żegnaj karnawale na rok.

/Elżbieta Żmij/

Zdjęcia bal karnawałowy klas 1-3 część 1>>>

                Zdjęcia bal karnawałowy klas 1-3 część 2>>>


Przedstawienie jasełkowe

          W niedzielę, 20. stycznia, w kościele parafialnym odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Janowicach. Małymi aktorami stali się uczniowie klasy III wraz z kolegą klasy II. To oni wcielili się w postacie: Maryi, Józefa, pasterzy, królów, aniołów i gwiazdek. Występ wzbogacił śpiew scholii Angeles oraz grupy Pauza, przygotowanych pod okiem Pani Elizy Szeliga-Kraus. Przygotowania trwały już od początku grudnia pod kierunkiem Pani Elżbiety Żmij i Barbary Nycz. Cieszymy się, że tak liczna publiczność z Janowic przybyła, aby obejrzeć efekty naszej pracy. Mamy nadzieję, że swoim występem na nowo udało nam się obudzić we wszystkich atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 /Barbara Nycz/


Janowicka szkoła znowu wśród najlepszych!

Historia magistra vitae est. (łac.)

 

Uczeń naszej szkoły – Wojciech Sawkiewicz – zakwalifikował się do trzeciego, ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii.

Etap rejonowy był wyjątkowo trudny. Trzeba było wykazać się ogromną wiedzą z dziedziny historii (jedna godzina tygodniowo w klasie czwartej, jedna w piątej i dwie w szóstej – to bardzo mało, a 1/3 zadań dotyczyła „szczegółowej” historii) oraz języka polskiego, w którym trzeba było się wykazać także „historyczną” wiedzą związaną z zabytkami Warszawy i ogromną poprawnością językową, ortograficzną i interpunkcyjną.

Do tej pory Wojtek szedł jak burza! Życzymy Mu, aby w finale także dał z siebie wszystko. Znając Wojtka, wiemy, że tak będzie i już dziś trzymamy za niego kciuki i życzymy Mu powodzenia!

Link z wynikami konkursu >>>

                Link z testami i kluczem odpowiedzi >>>

/Jolanta Kuczyńska/


Apel podsumowujący I półrocze

18 stycznia w naszej szkole odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2012/2013.

Pani dyrektor wyczytała nazwiska uczniów z najwyższą średnią, nazwiska tych, którzy wykazali się 100% frekwencją, laureatów konkursów oraz nazwiska przygotowujących uczniów do konkursów i zawodów nauczycieli. Wyczytywani nagradzani byli oklaskami. Zostały również rozdane nagrody i dyplomy.  

                        

Uczniowie, którzy wykazali sie wspaniałą wiedzą i przeszli                             Nagrodzeni za udział w kampanii społecznej

do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego                             w Wirtualnym Elementarzu

z Języka Polskiego z Elementami Historii.                                                   w ramach programu Elementarz Korczaka

 

                        

Nagrodzeni w Olimpiadzie Mitologicznej:

 W.Sawkiewicz i B.Ajchler to laureaci

Osób, które uzyskały pochwały oraz wymienianych „sukcesów” naszej szkoły było tak wiele, że apel trwał prawie 45 minut.

Jesteśmy dumni z tego, że uczymy się w takiej szkole i że w niej pracujemy.

Uczniowie i Pracownicy ZSP w Janowicach.


Uczniowie ze średnią powyżej 4,75

Klasa IV

Szczypka Oliwia      5,18 

Klasa Karolina         5,09

Rąba Łukasz            5,09

Adamaszek Sabina   5,0

Bogusz Julia             5,0

Popielarczyk Martyna 5,0

Tomala Tymoteusz    5,0

Krzyżowska Maria     4,91

 

Klasa V

Krężelok Kacper      5,1

Ajchler Bartłomiej   5,0

Chromik Justyna     4,9

Kampczyk Tomasz   4,9

Maj Michał              4,8

 

Klasa VI

Sawkiewicz Wojciech     5,9

Rąba  Klaudia                5,4

Krężelok Tomasz           5,3

 

100 % frekwencja

Angelika Mynarska, Dominik Stanclik, Dawid Stefański, Emilia Drzewucka, Natalia Ewa Mynarska, Szymon Nowak,  Jakub Stolarzewicz, Karolina Pyka, Oliwia Szczypka, Bartłomiej Ajchler, Bartłomiej Mynarski, Marta Dyrdoń, Natalia Murawska, Aleksandra Jarnot, Patryk Zdrowak.


Wielki sukces muzykalnych Janowic!

W sobotę, 12 stycznia w Bestwince odbył się VII Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez uczniów z klas I-VI, wchodzących w skład 3 zespołów i śpiewających solo. Jako pierwsza z nich wystąpiła schola „Angeles” (uczniowie klas I-III), która zaśpiewała kolędy: Z narodzenia Pana oraz Jezusa narodzonego. Dzieci śpiewały przy akompaniamencie gitarowym Natalii Agnieszki Mynarskiej oraz pani Elizy Szeliga-Kraus, a na instrumentach perkusyjnych przygrywały Martyna Olejak, Katarzyna Stanclik i Natalia Ewa Mynarska. W tej konkurencji wystąpiły 2 zespoły, ale to właśnie nasza schola zajęła 1 miejsce!

W kategorii chórów w konkursie wzięły udział 3 grupy. Naszą szkołę reprezentował nowopowstały zespół wokalny „Pauza”, w skład którego wchodzą uczniowie klasy 5: Tomasz Kampczyk i Kacper Krężelok oraz uczennice klasy 6: Magdalena Buczek, Marta Dyrdoń, Daria Gleinek, Aleksandra Jarnot, Natalia Murawska, Klaudia Rąba, Karina Stopka i Natalia Wójtowicz. Zespół zaśpiewał kolędę Hej, w dzień narodzenia oraz autorski utwór p. E. Szeliga-Kraus Gloria. Ten występ także przypadł do gustu jurorom i pierwszy udział w konkursie zakończył się dla zespołu ogromnym sukcesem, gdyż „Pauza” również zdobyła 1 miejsce!

Następnie zaprezentowały się zespoły wokalno-instrumentalne. Naszą szkołę reprezentował zespół „Po-tworek”, przygotowany przez panią Dorotę Pollak. Dziewczyny stworzyły przyjemny klimat siedząc i bujając się w rytm muzyki. Uczennice: Natalia Agnieszka Mynarska, Izabela Pękala, Natalia Gierczyk i Martyna Olejak wraz z p. Pollak grały na gitarach, inne zaś akompaniowały na instrumentach perkusyjnych, a wszystkie śpiewały utwory: Grudniowe noce i Narodził się Jezus Chrystus. Konkurując z zespołem z Bestwinki „Po-tworek” zajął 1 miejsce!

W kategorii solistów ze szkół podstawowych wystąpiły wyłącznie uczennice z naszej szkoły. Z klas młodszych były to: Natalia Bubak, Martyna Kubik, Justyna Kowalczyk, Anna Niemczyk. 1 miejsce zajęła Justyna Kowalczyk w pastorałce „Senny Rejs”.
Z klas starszych solo śpiewały: Aleksandra Jarnot, Justyna Chromik, Izabela Pękala, Anna Zoń, Karina Stopka, Klaudia Rąba i Natalia Wótowicz. Tutaj 1 miejsce zdobyła Karina Stopka w kolędzie „Mędrcy świata”.

Tegoroczny konkurs kolęd w Bestwince okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok!!!

Jeśli chcesz zobaczyć film-wejdź tutaj>>>

Zdjęcia w naszej galerii>>>

/Eliza Szeliga-Kraus/


W dniu 15 listopada 2012 r. jedenastu naszych uczniów wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat starożytnej Grecji i Rzymu. Uczniowie musieli przeczytać „Mitologię” Jana Parandowskiego oraz szczególnie opanować materiał zaprezentowany poniżej:

narodziny świata (Prometeusz, Epimeteusz i Pandora), bogowie i ich domeny: Dzeus, Hera, Atena, Apollo, Artemida, Hermes, Hefajstos, Afrodyta, Eros, Ares, Helios, Hestia, Demeter, Dionizos, Posejdon, Hades, życie bogów na Olimpie; życie dusz po śmierci (Hades); mity o: Demeter i Korze,  Heraklesie, Syzyfie, Dedalu i Ikarze, królu Midasie, Heliosie i Faetonie, Atenie i Arachne.

 

Olimpiadę najlepiej napisali Bartłomiej Ajchler, który zajął  2. miejsce oraz Wojciech Sawkiewicz, który zajął 5. miejsce, tym samym zostali oni laureatami olimpiady.

Pozostali uczestnicy też wypadli nieźle:

Tomasz Krężelok 49/60 – 12. miejsce

Michał Maj 49/60 – 12. miejsce

Natalia Pieczka 47/60 – 14. miejsce

Natalia Murawska 46/60 – 15. miejsce

Tomasz Kamczyk 40/60 – 21. miejsce

Justyna Chromik 38/60 – 23. miejsce

Klaudia Rąba 37/60 – 24. miejsce

Kacper Krężelok 27/60 – 34. miejsce

Adrian Ślósarczyk 24/60 – 37. miejsce

Ogólnopolska średnia punktów to 44.

Uczniów do olimpiady przygotowała Jolanta Kuczyńska


Szkolny konkurs tematyczny: „Życie, twórczość i działalność Janusza Korczaka”

W grudniu w naszej szkole (w ramach programu „Elementarz Korczaka) został przeprowadzony szkolny konkurs tematyczny, który dotyczył znajomości życia, twórczości i działalności Janusza Korczaka.

Uczniowie musieli odpowiedzieć na 28 pytań oraz napisać wypracowanie, którego tematem była myśl Janusza Korczaka: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale, żeby wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Uczestnicy stwierdzili, że konkurs był bardzo trudny i nie spodziewali się tak szczegółowych pytań oraz takiego tematu pracy pisemnej.

Zwycięzcą konkursu został Wojciech Sawkiewicz, który wykazał się ogromną wiedzą i talentem literackim. Gratulujemy!

Jolanta Kuczyńska, Monika Krężelok


Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter

W naszej szkole rozpoczął działalność  Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter. Do klubu należą uczniowie klasy 1, którzy w ramach zajęć rozwijają swoje zamiłowania czytelnicze, uczą się czytać samodzielnie oraz słuchać ze zrozumieniem tekstów czytanych przez dorosłych. Na zajęciach inauguracyjnych dzieci poznały wesołe rymowanki związane z czytelnictwem i udziałem w zajęciach klubu, w grupach wykonały postacie wesołych potworów czyli Pożeraczy Liter, poznały zasady zdobywania odznak za czytelnictwo, zapoznały się z czasopismem Świerszczyk, które jest patronem tego projektu i uroczyście zostały pasowane na Świerszczykowych Pożeraczy Liter. Dzieciom bardzo podobają się zajęcia i bardzo chętnie czytają wraz z rodzicami, którzy zostali włączeni w działalność klubu, a także samodzielnie. Powstała również klasowa biblioteczka, z której uczniowie mogą korzystać poprzez wypożyczanie książek polecanych im przez kolegów.  Już niedługo zostaną pewnie rozdane pierwsze odznaki, które będą wynikiem zaangażowania dzieci i rodziców w działalność  klubu.

Zdjęcia w Galerii>>>

/Ewelina Olejak/

„Przybieżeli do Betlejem pasterze...” – wigilijka klasy szóstej

 

20 grudnia uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią spotkali się na ostatniej klasowej Wigilii w tej szkole. W przyszłym roku będą już absolwentami. W niezwykłej atmosferze odśpiewano kolędy i rozdano prezenty. Ta wigilia na długo pozostanie w naszej pamięci. Szkoda tylko, że dwoje uczniów się rozchorowało i nie mogło być z nami. Aby nie czuli się samotni, nagraliśmy im życzenia na mp3 i przesłaliśmy opłatki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Uczniowie klasy 6 z wychowawczynią– Jolantą Kuczyńską.

 

Klasowe wigilijne spotkanie>>>

Wigilia szkolna

21.grudnia w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Wigilię szkolną. Po krótkich spotkaniach opłatkowych z wychowawcami wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie pokolędować i złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe.

 

Czekał tam na nich również słodki posiłek oraz dyplomy i nagrody z wielu konkursów: Olimpiady Oxford Test Plus z j.angielskiego, Szkolnego Konkursu „You can Dance”, Szkolnego Konkursu plastycznego „Moja skarbonka” oraz Gminnego Konkursu „Pomoc dzieci w zimowym dokarmianiu zwierząt”

/Marlena Niemczyk-Handzlik/

Wspólne wigilijne spotkanie>>>

Dyplomy, nagrody za konkursy>>>

 

PIŁKA KOSZYKOWA

W grudniu liczna reprezentacja naszej szkoły, bo aż 22 osobowa, wzięła udział w gminnym Turnieju Piłki Koszykowej. Turniej ten odbył się w Bestwince i zakończył się dla nas ogromnym sukcesem, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Dziewczęta w składzie: Klaudia Rąba, Natali Wojtowicz, Marta Dyrdoń, Daria Gleindek, Magdalena Buczek, Karina Stopka, Natali Murawska, Aleksandra Jarnot, Justyna Chromik, Martyna Popielarczyk, Natali Gierczyk, wywalczyły pierwsze miejsce.

Chłopcy w składzie: Wojciech Sawkiewicz, Tomasz Krężelok, Jan Stolarzewicz, Patryk Zdrowak, Mateusz Binda, Kacper Krężelok, Tomasz Kamczyk, Bartłomiej Mynarski, Łukasz Rąba, Tomasz Tlaga, Mateusz Wojtowicz, wywalczyli drugie miejsce.

Dziewczęta będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowy, które odbędą się w lutym. My już dziś trzymamy za nie kciuki!!!

/Monika Krężelok/

Rewia na lodzie - bardzo się podobała (poniżej dwa ujęcia wrażeń)...

   W dniu 10 grudnia br. uczniowie naszej szkoły pojechali do Bielska-Białej, aby obejrzeć rewię na lodzie pt.: „Śpiąca Królewna”. Tematem spektaklu był świat baśni, którego bohaterami byli: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Kopciuszek, Krasnoludki i postać tytułowa - Śpiąca Królewna.

Aktorzy ubrani byli w piękne bogato zdobione stroje, kolorowe i zmyślnie uszyte. Ubiory szczegółowo odzwierciedlały poszczególne postaci z baśni.

Choreografia była bogata i trudna, ale wspaniała. Artyści poruszali się na łyżwach po lodzie jakby tańczyli w powietrzu. Taniec był bardzo dynamiczny. Przemyślana i niesamowita choreografia wpłynęła świetnie na jakość widowiska.

Podczas oglądania spektaklu odczuwało się radość, zachwyt, podziw, zdumienie i oczarowanie. Aktorzy potrafili swoim tańcem poruszyć wyobraźnie i serca publiczności.

Widowisko to bardzo nam się podobało.

/Tymoteusz Tomala w imieniu uczniów ZSP w Janowicach/

10 grudnia cała szkoła (oprócz grupy maluchów) pojechała do Bielska-Białej na przedstawienie Rosyjskiej Rewii na Lodzie pt. „Śpiąca królewna”.

    Spektakl rozpoczął się powitaniem przez Świętego Mikołaja.. To widowisko było nietypowe, ponieważ były w nim zawarte także inne baśnie, takie jak: "Kopciuszek", "Kot w butach", "Czerwony Kapturek" oraz „7 krasnoludków”. To wszystko było zawarte w jednej baśni „Śpiąca Królewna”. Ten pomysł był świetny.

Choreografia, trudna i bogata, ale przemyślana, zapierała dech w piersiach, po prostu była niesamowita. Prezentowany był taniec baletowy na lodzie. Tańczyły tam dzieci w moim wieku, oraz młodsze.

  Aktorzy (a także tancerze) byli pięknie ubrani. Suknie ślicznie wirowały. Kolory stroi były pasujące do sceny; barwne, w kolorach tęczy.

   Bardzo się cieszyłam, że przyjechaliśmy na widowisko, a zarazem zazdrościłam tancerzom gibkości, na pewno trenowali od lat. Byłam zachwycona całym występem.

/Tekst napisała Karolina Klasa, kl. IV/


Mikołaj w naszej szkole

Było wspaniale! Bawiliśmy się świetnie! Niektórzy z nas nawet otrzymali dodatkowe prezenty za zaśpiewanie Świętemu Mikołajowi piosenki.

Dziękujemy Radzie Rodziców za tak uroczy prezent.

/W imieniu uczniów pani Monika Krężelok/

 

 

Wszystkie zdjęcia w naszej Galerii>>>

Konkurs organizowany przez Delikatesy Centrum rozstrzygnięty!

W listopadzie braliśmy udział w konkursie prowadzonym w Delikatesach Centrum. Walczyliśmy ze Szkołą Podstawową nr 28 w Hałcnowie. Mimo ogromnego zaangażowania rodziców i przyjaciół szkoły, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, niestety nie udało nam się wygrać. Jednak gorycz porażki osłodziła nam pani Jolanta Rąba organizatorka akcji podarowując wszystkim naszym uczniom po pysznej czekoladce. Bardzo serdecznie dziękujemy!

/W imieniu uczniów pani Agnieszka Czerwińska/

Mikołaj w Domu Dziecka

    5 grudnia do Domu Dziecka w Bielsku – Białej przy ul. Pocztowej trafiły mikołajkowe dary. Przez ostatni tydzień trwała w szkole zbiórka podarunków dla podopiecznych domu. Rezultaty akcji przerosły oczekiwania nie tylko nasze, ale i prowadzących Dom Dziecka. Choć jesteśmy małą szkołą, to mamy wielkie serca. Zebraliśmy ogromne ilości słodyczy, soków i środków czystości, które są produktami pierwszej potrzeby i sprawią dzieciom najwięcej radości. Podczas spotkania z prowadzącymi Dom Dziecka widzieliśmy wielkie wzruszenie i wdzięczność za ofiarowaną pomoc. Jak zapewnił nas pan kierownik Domu Dziecka ofiarowane dary będą służyły dzieciom przez długi czas.

 

Wszystkim „Świętym Mikołajom” składamy serdeczne podziękowania.

Zdjęcia w Galerii>>>

Barbara Nycz, Jolanta Kuczyńska, Monika Krężelok


Magiczny Dzień Wróżb...

W dniu 30.11.2012r. w naszej szkole odbył się andrzejkowy „Dzień Wróżb”. Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem p. Agnieszki Czerwińskiej, od samego rana przygotowywał dekoracje, dzięki którym sala świetlicowa stawała się coraz bardziej tajemnicza. Po zawieszeniu dekoracji członkowie Samorządu Uczniowskiego przebrali się i przygotowali do prowadzenia wróżb: Justyna Chromik wróżyła z kształtów rozrzuconych szpilek, Anna Zoń przepowiadała przyszłość z kwiatów, a Natalia Wojtowicz, używając wielkiego serca, wyjawiała imię naszej „drugiej połówki”. Następnie Natalia Murawska wróżyła z kart, Klaudia Rąba przepowiadała przyszłość na podstawie przedmiotów ukrytych pod kubkami, a Wojciech Sawkiewicz przy pomocy ustawienia „ludzkich kości” sprawdzał, co jeszcze „przyniesie los”. Przy wejściu czekała Karina Stopka, która na dobry początek częstowała wszystkich czarodziejską zupą. Dodatkowo pod stołami kryli się Jan Stolarzewicz oraz Łukasz Rąba, który straszeniem potęgowali emocje. Zabawa była udana, jednak nie zapominajmy, że „Każdy jest kowalem swojego losu” i od nas zależy, jak wykorzystamy swoje talenty.

/Wojciech Sawkiewicz/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


Dyskoteka

    27.11.2012r. odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa. Pojawiło się na niej wiele osób i wszyscy świetnie się bawili. Magiczny nastrój andrzejkowy sprawił, że nikt nie podpierał ściany. Mamy nadzieję, że kolejne dyskoteki zorganizowane przez samorząd uczniowski również będą cieszyć się taką listą obecności, ponieważ pojawiło się 27 osób. Na dyskotece zostali wybrani król i królowa dyskoteki, którymi został Mateusz Wójtowicz i Julia Bogusz.

    Zapraszamy na kolejne dyskoteki!

/Klaudia Rąba/


Warsztaty teatralne w naszej szkole – spotkanie z panem Jerzym Dziedzicem

27 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty, które poprowadził aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej pan Jerzy Dziedzic.

Zajęcia poświęcone były wyraźnej wymowie, ruchowi scenicznemu, właściwemu ustawieniu aktorów. Warsztaty podzielone były na dwie części: w pierwszej jako publiczność, statyści i aktorzy wystąpili uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolacy z grupy starszej, w drugiej (dwugodzinnej) uczestniczyli czwarto-, piąto- i szóstoklasiści.

Warsztaty okazały się bardzo wartościową lekcją i to nie tylko dla szkolnych aktorów z kółka teatralno-dziennikarskiego.

/Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


Warsztaty teatralne w klasach I-III

W dniu 27 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne dla klas I-III . Prowadzący warsztaty pan Jerzy Dziedzic wspaniale poradził sobie z aktywizacją naszych najmłodszych i wciągnął ich do wesołej zabawy dzięki, której poznali lepiej tajniki sztuki aktorskiej. Na pewno każdy z uczestników zapamięta , jak należy się poruszać na scenie, żeby uszanować widzów i być w stałym kontakcie z nimi, co zapewne przyda się przy wielu występach jakie jeszcze czekają ich w szkole. Nawet możliwość wcielenia się przez chwilę w rolę wyimaginowanego  rekwizytu np. umywalki, kuchenki, wieszaka itp. była dla dzieci wspaniałym przeżyciem, a co dopiero możliwość odegrania prawdziwego pojedynku na szpady, który przypadł w udziale najdzielniejszym trzecioklasistom. Rozbawiły nas również trzy wędrujące kaczuszki z klasy pierwszej, które specjalnie do tego celu zostały umalowane. Nawet nauczyciele mogli spróbować swoich sił na scenie, co sprawiło im nie mniejszą radość niż samym uczniom. Dziękujemy bardzo za wspaniale przeprowadzone warsztaty i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

/Ewelina Olejak/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


TENIS STOŁOWY

27 listopada tradycyjnie już w Bestwince, odbyły się gminne eliminacje w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Łukasz Rąba, Tomasz Krężelok, Szymon Said i Jan Stolarzewicz. Po zaciętej walce stoczonej z reprezentacjami Bestwinki, Bestwiny i Kaniowa nasi reprezentanci zdobyli 3 miejsce. Dodatkowo Tomasz Krężelok  zajął indywidualnie 3 miejsce na 16 startujących zawodników. Gratulujemy!!!

/Monika Krężelok/


Rozstrzygnięcie konkursu pt: "Zaczarowana zakładka"

W dniu 27 listopada, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawcy klasy 1 wyjechali do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie, na uroczyste rozdanie nagród w rozstrzygniętym konkursie pt: "Zaczarowana zakładka", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Bestwinie. Na miejscu wszystkich serdecznie powitali organizatorzy konkursu, następnie uczniowie mieli okazję pooglądać prace swoich kolegów z ościennych szkół i przy okazji poznać nowe ciekawe techniki plastyczne. Głównym punktem było oczywiście wręczenie nagród w konkursie. Z naszej szkoły aż troje dzieci uzyskało miejsce na podium tj. Julia Olek z klasy III -miejsce 1, Oliver Wróbel z klasy I -miejsce 2 oraz Kacper Kubica z klasy I -miejsce 3, za które otrzymali piękne nagrody książkowe i dyplomy. Oczywiście organizatorzy konkursu docenili wszystkie prace i nagrodzili pozostałych uczestników słodkimi upominkami. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować za organizację i wspaniałe nagrody pani mgr Agacie Karaś, pani dyrektor ZSP w Bestwinie Agacie Rak oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie. Wszyscy zainteresowani dziełami uczniów mogą je zobaczyć odwiedzając Gminną Bibliotekę w Bestwinie.

/Ewelina Olejak/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


Wspólna akcja „Mikołaj w Domu Dziecka”

w ramach Elementarzu Korczaka i Koła Misyjnego.

Uczniowie działający w kole misyjnym i projekcie „Elementarz Korczaka”  rozpoczęli akcję wspierającą Dom Dziecka w Bielsku Białej przy ulicy Pocztowej. Akcja polega na przygotowaniu paczek dla przebywających w nim dzieci.

Barbara Nycz, Jolanta Kuczyńska, Monika Krężelok


You can dance w naszej szkole

21 listopada odbył się u nas konkurs taneczny "You can dance". Został on zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy przygotowywali się od dłuższego czasu, czego efektem były ich wspaniałe występy. Udział mógł wziąć każdy. Wystąpili uczniowie: Julia Zolich, Monika Kasperek, Karina Brańka, Aleksandra Niemczyk z klasy I, Martyna Kubik i Emilia Szymańska z klasy II oraz Aleksandra Gołuszek i Natalia Ewa Mynarska z klasy III. Z klas starszych zgłosiła się Karolina Klasa (IV), Natalia Pieczka (V), Justyna Chromik i Anna Zoń (VI). Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, a poziom był wyrównany, dlatego jury, w którym zasiadła pani dyrektor Urszula Kal jako przewodnicząca wraz z panią mgr Barbarą Nycz i mgr Agnieszką Czerwińską miało trudny wybór. W efekcie wyniki przedstawiły się następująco: w kategorii klas młodszych dwa pierwsze miejsca zajęły Natalia Mynarska i Aleksandra Gołuszek, dwa drugie miejsca Emilia Szymańska i Martyna Kubik, trzecie miejsce grupa z klasy I- Julia Zolich, Monika Kasperek, Karina Brańka i Aleksandra Niemczyk. W klasach starszych również były dwa pierwsze miejsca - Karolina Klasa i Natalia Pieczka oraz miejsce drugie dla Justyny Chromik i Anny Zoń. Wszyscy występujący otrzymali słodki upominek za występ, natomiast dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu. Będzie także nagroda specjalna, która jest jednak niespodzianką.

/Opiekun SU - Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


XIII Parafialny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Bestwinie

Z okazji Święta Niepodległości, 9 listopada w Centrum Kultury w Bestwinie odbył się XIII Parafialny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Bestwinie. W konkursie wzięło udział 18 zespołów z terenu całej gminy – w sumie 240 uczestników, a wśród nich 2 Janowickie zespoły – zespół „Po-tworek” przygotowany przez panią Dorotę Pollak oraz schola „Angeles” przygotowana przez panią Elizę Szeliga-Kraus. W swoich kategoriach chór szkolny zajął 4, a schola 1 miejsce! Dzieci śpiewające w „Angeles” wzięły udział w uroczystej mszy 11 listopada w Kościele Parafialnym w Bestwinie oraz w koncercie laureatów, który odbył się bezpośrednio po mszy. Schola śpiewając pieśni „Dzień dobry, Biały Ptaku” oraz „Płynie Wisła, płynie” zakwalifikowała się do diecezjalnego etapu konkursu, który odbędzie się wiosną przyszłego roku. Zespołom gratulujemy występu i sukcesu, a rodzicom naszych uczniów dziękujemy za pomoc i zaangażowanie podczas konkursu.

 /Eliza Szeliga-Kraus/

Zdjęcia z Przeglądu Pieśni Patriotycznej w naszej Galerii>>>

/Serdeczne podziękowania za zdjęcia kierujemy dla Pana Sławomira Lewczak/


Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Dnia 11 listopada pani dyrektor oraz uczennice klasy VI Karina Stopka, Natalia Wójtowicz i Natalia Murawska pod opieką pani Agnieszki Czerwińskiej reprezentowały naszą szkołę na obchodach święta w Bestwinie. W ramach tego uczestniczyły w uroczystej mszy świętej. Następnie w występie laureatów XIII przeglądu pieśni patriotycznej, w którym znaleźli się również nasi koledzy i koleżanki ze scholii Angeles. Później był uroczysty przemarsz pod pomnik poświęcony „Tym, co życie oddali Polsce” przy Urzędzie Gminy, gdzie wszyscy uczestnicy złożyli kwiaty. W ten sposób jak co roku uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, tak ważną dla naszego kraju.

/Opiekun SU - Agnieszka Czerwińska/


Święto Niepodległości w naszej szkole

Dzisiaj uczniowie kółka teatralno-dziennikarskiego zaprosili społeczność szkolną na uroczystą akademię z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie wcielili się w role: Piłsudskiego, ułanów, żołnierzy, „Wojenki”, recytatorów, a Wojciech Sawkiewicz (Piłsudski) zagrał popularne melodie na akordeonie.

W tym roku postanowiliśmy nie tylko zaśpiewać, ale także „zagrać” popularne pieśni: „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, Wojenko, cóżeś ty za pani...”, „Jak długo na Wawelu...”. Dziewczęta w biało-czerwonych wiankach przywitały ułanów pod okienkiem, a Wojenka zaprosiła „chłopców malowanych” do walki o powrót Ojczyzny na mapy świata.

Na zakończenie uczniowie: Natalia Murawska, Tomasz Krężelok, Magdalena Buczek i Klaudia Rąba odczytali swoje wypracowania z języka polskiego na temat: „Czym jest dla mnie wolność? Jak ją rozumiem?” Odczytanie zadania przed szkolną publicznością było wyróżnieniem. Pozostałe wybitne prace znalazły się na szkolnym korytarzu, umieszczone w takich miejscach, aby każdy mógł je przeczytać i podziwiać.

Tegoroczne święto połączyło przeszłość z teraźniejszością. Byliśmy, jesteśmy i będziemy Polakami. Możemy być dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentuje naszą szkołę w wielu dziedzinach, w tym i artystycznej.

/Jolanta Kuczyńska, Marlena Niemczyk-Handzlik/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


Nauka przez zabawę

 Uczniowie klasy trzeciej chętnie uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych bawiąc się i ucząc jednocześnie. Na ostatnim spotkaniu dzieci wykonały stworki z warzyw. Wykazały się przy tym kreatywnością i dużą wyobraźnią, a sama praca dostarczyła im wiele przyjemności. Wykonane postacie pobudziły słowną ekspresję dzieci. Przedstawiły one bardzo ciekawe, krótkie scenki z użyciem swoich stworków. Warto zobaczyć prace naszych "zdolniach". Oceńcie sami.

/Elżbieta Żmij/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


Zajęcia przyrodnicze w terenie
Klasa pierwsza na jednych z zajęć przyrodniczych wybrała się do pobliskiego zagajnika, żeby podziwiać uroki jesiennego krajobrazu oraz utrwalić i poszerzyć wiadomości zdobyte w trakcie nauki. Uczniowie rozpoznawali rodzaje drzew iglastych i liściastych oraz krzewy. Bardzo pomocne były przy tym wskazówki co do długości i
 budowy igieł, wyglądu szyszek oraz kształtu poszczególnych liści i owoców pochodzących z drzew. Wskazywali na zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i podziwiali urokliwe barwy jesiennych liści. Nie obyło się przy tym bez poszukiwania grzybów, które nie zakończyło się co prawda zbiorami, ale na pewno nasyciło oczy, bowiem zauważone w lesie okazy pomimo, że niejadalne wyglądały naprawdę imponująco. Oczywiście królem lasu okazał się muchomor królewski czemu nie można sie dziwić ze względu na jego przepiękne ubarwienie, a nie tylko nazwę. Wycieczka była udana i z niecierpliwością czekamy na następną, mamy przy tym nadzieję, że pogoda jeszcze nam dopisze.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

/Ewelina Olejak/


Pierwsza dyskoteka

W czwartek (18.10.12 br.) w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Przybyło na nią wiele uczniów i wszyscy świetnie się bawili. Nikt nie „podpierał ściany”. Pod koniec dyskoteki został wybrany Król i Królowa Parkietu, którymi zostali Łukasz Rąba i Natalia Murawska. Bardzo im gratulujemy, ale jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy na tę dyskotekę przybyli. Na pewno będą następne.

/Klaudia Rąba/


Uroki jesieni

Ciepły piątek zapraszał do wyjścia w teren, dlatego zaprosiłam swoją klasę na wycieczkę do zagajnika. Las mienił się ciepłymi barwami, a my powtarzaliśmy wiadomości o warstwach lasu. Najwięcej emocji dostarczało szukanie grzybów oraz przyporządkowanie roślin do: drzew, podszytu i runa leśnego. Buzie dzieci zdobiły uśmiechy równie pogodne jak słoneczne południe. Chciałoby się powiedzieć „ Złota jesieni, trwaj!”

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

/Elżbieta Żmij/


Zbiórka makulatury zakończona!

W tym roku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury. Jak co roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno my uczniowie, jak i przedszkolaki, chętnie zbieramy makulaturę. Robimy to nie tylko ze względu na nagrody, które zawsze są bardzo atrakcyjne. Tym razem były to talony pieniężne zarówno indywidualne, jak i dla zwycięskich klas.

Mamy świadomość, że biorąc udział w zbiórce wspieramy nasze środowisko. Tym razem udało nam się zebrać prawie 4,5 tony makulatury dzięki czemu uratowaliśmy 73 drzewa! Możemy być z siebie dumni i pogratulować sobie wspaniałej postawy "małych ekologów". Zachęcamy do tego, aby już zaczynać gromadzenie makulatury na następną zbiórkę!

A oto wyniki:

Przedszkole(21 dzieci) -33kg

"0"(18) -159kg

klasa I(14) -419,5kg

klasa II(20) -1.056kg

klasa III(17) -935kg

klasa IV(17) -1.169,5kg

klasa V(9) -766kg

klasa VI(20) -528kg

Uczniowie, którzy przynieśli najwięcej makulatury:

Szczypka Oliwia kl.IV -415kg

Ochman Marcel kl.II -340kg

Stanclik Katarzyna kl.III -330kg

Ślósarczyk Adrian kl.V -295kg

Gołuszek Aleksandra kl.III -290kg

Popielarczyk Martyna kl.IV -200kg

Sawkiewicz Wojciech kl.VI -160kg

Jordanek Marek kl.II -156kg

Kampczyk Tomasz kl.V -143kg

Mędrala Aleksandra kl. -113kg

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

/Agnieszka Czerwińska z uczniami/


"Hej ho pierwsza klasa"
12 października uczniowie klasy pierwszej podczas Uroczystego Ślubowania zostali włączeni do braci uczniowskiej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janowicach. W tym wydarzeniu towarzyszyli im ukochani rodzice, którzy przeżywali razem z nimi ten ważny dla nich moment oraz koledzy ze starszych klas, którzy wspierali ich, dodawali otuchy i serdecznie powitali wśród braci uczniowskiej. Powitał ich także duszek szkoły Aplauz, który ponoć cały czas ich obserwuje. Pierwszoklasiści egzamin na prawdziwego ucznia zdali śpiewająco. Wspaniale recytowali niejednokrotnie długie i trudne teksty poetyckie, pięknie śpiewali oraz wykazali się wiedzą na temat szkolnego życia i zasad panujących w szkole, a także ukochanej ojczyzny i zasad bezpieczeństwa. Po udanym zaliczeniu egzaminu pani dyrektor Urszula Kal uroczyście pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej w Janowicach, chociaż niejeden widząc ogromny ołówek w jej dłoniach trochę się denerwował. Na zakończenie każde z dzieci dostało pierwszy w ich życiu dokument jakim jest legitymacja szkolna, dyplom pasowania oraz książeczkę SKO, na którą będą mogli wpłacać swoje oszczędności. Jednak najlepszym prezentem okazały się wspaniałe rogi obfitości, które podarowali im dumni rodzice. 
Wychowawca klasy pierwszej chce przy tej okazji serdecznie podziękować uczniom klasy 1 i ich kolegom z klasy 2 za piękny występ, rodzicom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości.

Zdjęcia w naszej Galerii>>

/Ewelina Olejak/


Dzień Nauczyciela w naszej szkole

Uczniowie klasy V i VI przygotowali pod kierunkiem pani Agnieszki Czerwińskiej akademię z okazji święta Edukacji Narodowej. Odbyła się ona 12 października i była przedstawiona w formie pokazu mody dla nauczycieli. Myślą przewodnią inscenizacji było ukazanie różnicy między nauczycielem a uczniem w celu uniknięcia pomylenia tych dwóch grup w społeczności szkolnej. Występ najpierw rozbawił widzów do łez, a na zakończenie wzruszył do łez, kiedy to uczniowie wyśpiewali swoje życzenia. Podsumowaniem występu były słowa księdza Chmielowskiego: „Współczesna szkoła jest jaka jest, każdy widzi. Jedno z pewnością nigdy się nie zmieni: zawsze znajdą się ludzie, dla których praca z młodzieżą, jakże przecież trudna i często niewdzięczna, będzie życiową pasją”. I tej pasji życzymy wszystkim naszym nauczycielom!!!

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

/Agnieszka Czerwińska/


„Gościu siądź pod mym liściem...” – rajd górski

 „Gościu siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!

Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie...”

Jak słynna lipa słowami Jana Kochanowskiego tak nas rajdowiczów, 6 października pod swe liście zapraszały złote dęby, czerwone brzozy i rude kasztany. W pierwszą sobotę października 11 uczniów naszej szkoły wyruszyło pod opieką pań: Moniki Krężelok i Jolanty Kuczyńskiej zdobywać „szczyty”. Tym razem celem była Magurka, na której, to upiekliśmy kiełbaski, wygrzaliśmy się w słońcu i ruszyliśmy z powrotem do Janowic.

Pogoda i humory dopisały, było wspaniale. Co więcej! Uczniowie zaprezentowali rewelacyjna kondycję! Trasę 1,15 godzinną pokonali w 20 minut (bez zadyszki)! Czas, który tym sposobem pozostał do odjazdu „jedenastki” spędziliśmy na łące, korzystając z promieni słonecznych.

Dziękujemy Uczestnikom za kulturę, humor i chęci uczestnictwa!

/Jolanta Kuczyńska, Monika Krężelok/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

 

P.S. Nasze szkolne wyjścia są okazja do poznania się, porozmawiania, podzielenia wrażeniami, pośmiania się, podziwiania piękna natury, zaprezentowania swojej kultury i przede wszystkim – dobrej zabawy. Podróżujemy publicznymi środkami komunikacji. Koszt ostatniego wyjścia to tylko 6zł, czyli niewiele.  


Spotkanie z policjantami
5 października do klasy pierwszej przybyli goście z Komendy Policji w Czechowicach–Dziedzicach. Podczas spotkania zapoznali oni dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie pięknie odpowiadali na zadawane przez panów policjantów pytania i udowodnili, że posiadają dużą wiedzę dotyczącą omawianej tematyki. Nie obyło się również bez dokładnego przyjrzenia się, a nawet przymierzenia poszczególnych części umundurowania. Na szczęście nikt nie został zakuty w kajdanki chociaż niektórzy wymyślili, że byłby to dobry sposób na tych uczniów, którzy nie przestrzegają regulaminu zachowania w szkole. Na zakończenie każdy z uczniów dostał pamiątkowy zestaw, który zawierał materiały dotyczące bezpieczeństwa, książeczki z ćwiczeniami dla utrwalenia zdobytej wiedzy oraz płytę CD, która również uczy poprzez gry i zabawy. Wdzięczni uczniowie podziękowali gościom śpiewając piosenkę o zasadach ruchu drogowego.

Panom policjantom serdecznie dziękujemy za wizytę i obiecujemy, że wszędzie będziemy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

/Ewelina Olejak/


BIEGI PRZEŁAJOWE

 25 września 2012r. w Bestwinie odbyły się gminne eliminacje sztafetowych biegów przełajowych. Na starcie stanęły sześcioosobowe reprezentacje poszczególnych szkół: Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały następujące uczennice: Klaudia Rąba, Justyna Chromik, Karolina Klasa, Marta Dyrdoń, Natalia Wójtowicz i Daria Gleindek. Natomiast w kategorii chłopców: Kacper Krężelok, Łukasz Rąba, Mateusz Binda, Tomasz Krężelok, Tomasz Kampczyk, Wojciech Sawkiewicz. Dziewczyny startowały na dystansie 800m, a chłopcy na dystansie 1000m. Walka była zacięta do ostatnich metrów. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Dziewczęta zajęły drugie, a chłopcy trzecie miejsce. Drugie miejsce dziewcząt daje im możliwość startu w zawodach powiatowych, które odbędą się 3 października w Zabrzegu. Trzymajcie wiec za nas kciuki!

/Monika Krężelok/


Pokaż, co potrafisz! czyli ZDOLNIACHA 2012

W ubiegłym roku szkolnym każdy ówczesny pierwszak wykazywał się przed klasą różnymi umiejętnościami: czytelnictwem, zdolnościami plastycznymi, technicznymi, sportowymi, aktorskimi, pisarskimi, muzycznymi oraz wiedzą przyrodniczą i matematyczną. Wszystko po to, by przygotować się na Rewię Talentów, która odbyła się 25 września w obecności rodziców oraz pani dyrektor, Urszuli Kal.

Pokaz rozpoczął się od wspólnie wykonanego tańca, po czym w kolejności alfabetycznej wystąpili uczniowie, prezentując swoje zdolności:

− Natalia Bubak wykonała dwa utwory na keyboardzie, urozmaicane zmianami głosów grających,

- Witold Chromik zaprezentował obrazek-wycinankę, który zrobił z użyciem papieru kolorowego,

- Marek Jordanek wykonał podciąganie i akrobacje na drążku gimnastycznym,

- Krzysztof Kasolik zaprezentował serię obrazów inspirowanych impresjonizmem, którą wykonał farbami,

- Oliwier Kóska pokazał sportowe triki z piłką,

- Martyna Kubik przyniosła ze sobą dwa lwy, które zrobiła z tektury, listewek i kolorowego brystolu,

- Patryk Kubik upiekł pyszne muffinki w dwóch smakach, którymi poczęstował publiczność,

- Krystian Matura przyniósł logo Euro 2012, które wykonał na dużym formacie bloku z bibułowych kuleczek,

- Aleksandra Mędrala zaprezentowała makietę domu z ogrodem wykonaną na brystolu,

- Angelika Mynarska zilustrowała i wykonała wiersz Jana Brzechwy pt. „Kwoka”,

- Marcel Ochman przygotował scenkę z baśni „Czerwony Kapturek”, gdzie zagrał jednocześnie rolę narratora, gajowego i wilka,

- Mikołaj Olejak na oczach publiczności zbudował obwód elektryczny, który po włączeniu wydawał odgłos modulowany magnesem,

- Jakub Olma zaprezentował makietę zamku, do budowy której użył materiałów naturalnych, jak kamienie i rośliny,

- Zuzanna Piekiełko zaśpiewała piosenkę „Skrzydlate ręce”,

- Dominik Stanclik przyniósł ozdobny wazon, który wykonał z gliny i pomalował lakierem,

- Dawid Stefański wykonał wiersz Jana Brzechwy pt. „Okulary”, do którego prezentacji użył zabawnych okularów,

- Emilia Szymańska pokazała obraz na dużym płótnie, który zrobiła przy użyciu różnych środków plastycznych,

- Seweryn Walaszek opowiedział przeczytaną wcześniej bajkę o przyjaźni chłopca z koniem i wytrwałości,

- Katarzyna Zawada przyniosła fantazyjne kanapki w kształcie wilka i zająca oraz opowiedziała kilka znakomitych dowcipów,

- Piotr Zeman zaprezentował ekologiczny obrazek przedstawiający górski krajobraz, który wykonał z różnorodnych materiałów.

Występy zakończyło wspólne wykonanie przez uczniów piosenki „Podajmy sobie ręce”, pochwały i podziękowania oraz poczęstunek. Rewia obfitowała we wspaniałe wrażenia, wszyscy uczniowie zasłużyli na tytuł ZDOLNIACHA 2012 i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

 /Eliza Szeliga-Kraus/


Akcja „Sprzątanie świata”

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od
każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy
od każdego z nas

 

 

W piękny, słoneczny ranek 17. września jak co roku uczniowie całej szkoły wyruszyli, by posprzątać swoją małą ojczyznę. Podziwiając uroki mijającego lata i zbliżającej się jesieni z zapałem wzięli się za porządkowanie najbliższej okolicy szkoły oraz rejonu naszego janowickiego lasu przy „Pięciu Alejach”. Oto efekty wyprawy dzieci.

Zobacz zdjęcia w naszej Galerii>>>

Sprzątamy świat - raz jeszcze...>>>

Ponieważ Ziemia opiekuje się nami
zaopiekujmy się Ziemią.
Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza,
utrzymując ją w czystości i szczęściu.
 

/Marlena Niemczyk-Handzlik/


Żegnaj lato na rok...

Chociaż w kalendarzu króluje jeszcze astronomiczne lato, to uczniowie polskich szkół pożegnali wakacje i rozpoczęli naukę w szkole. 3 września 2012r. o godzinie 9.00 pani dyrektor Urszula Kal powitała serdecznie dzieci, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości. Następnie uczniowie klasy trzeciej wystąpili w programie artystycznym, w którym wspominali minione wakacje, zachęcali do nauki i pracy oraz przywitali pierwszoklasistów. Po oficjalnej części uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas.

Życzymy wszystkim wielu sukcesów i wspaniałej atmosfery w naszej szkole.

"Było miło, ale chętnie do szkoły wracamy!"

/Elżbieta Żmij/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>